نتایج جستجو برای عبارت :

السید هاشم الحیدری:المقاومون اهل البصائر

مقابلة مع سماحة السیّد هاشم الحیدریّ (حفظه الله)حوار: السیّد محمّد السیّد موسى
فی ظلّ التحدیات الکثیرة الراهنة التی تعصف بمجتمعاتنا وثقافاتنا، والتی أصبح معها المنکر معروفاً، والمعروف منکراً، کما الحقّ باطلاً والباطل حقّاً، ظهرت إلى الواجهة أهمیّة الوعی والبصیرة، من أجل التنبّه إلى هذه المخاطر المحدقة بنا ومواجهتها، وبالتالی ترسیخ دعائم هذا الدین، بشکلٍ لا تقوى علیه أعاصیر الکفر والاستکبار فی العالم. وعن هذا الموضوع، یتحدّث سماحة ا
هاشم پدر عبدالمطلب،اسمش،عمرو العُلیَ.به او هاشم گویند،لانه کسرالخبز وفتّه وبلّه بالمرق فجعله ثریداً،ویا اینکه چون صدای شکستن استخوان حیوان برای اطعام به مردم،از خانه او ،می آمد.هاشم از ماده هشم،به معنای خورد کردن استخوان است،هاشم وعبد الشمس دو برادر دو قلو هستند،که بعد از تولد آنها را از هم جدا کردند، هاشم در غزّه فوت کرد و در همانجا دفن گردید.سفینه البحار،ج۱،ص۲۴.
امیرمؤ منان علیه السلام از صلب پدرى چون ابوطالب دیده به جهان گشود.
ابـوطـالب بزرگ بطحاء و رئیس بنى هاشم بود. وی فرزند عبدالمطلب بن هاشم بن عبد مناف (عموی پیامبر(ص)) و مادرش هم فاطمه دختر اسد بن هاشم بود. بنابراین امام علی علیه السلام از هر دو طرف هاشمى نسب است. سراسر وجود ابوطالب، کانونى از سماحت و بخشش ، عطوفت و مهر، جانبازى و فداکارى در راه آئین توحید بود. (ادامه مطلب)
یه کتابی با عنوان《ایرانیان فرزندان خود را چه می نامند ؟》خوندم 
میگفت اسم "هاشم" به معنای کسی است که نان ترید میکند ... معنای خوبی ندارد ولی ایرانیان چون هاشم بر میگردد به خاندان بنی هاشم و حضرت محمد برای این اسم احترام قائلند و بدون توجه به معنای اسم اون رو برای فرزندانشون انتخاب می کنند یا "میثم" ... به معنای بندی است که به پای شتر میبندند که دور نرود اما ایرانیان به دلیل آوای خوشی که داره بدون توجه به معنا این اسم رو روی فرزندانشون میذارن 
حا
تصمیم بنی زبیر لعنت الله علیهم به سوزاندن بنی هاشم برای حفظ وحدت !!!
ابن ابی الحدید از علمای اهل تسنن می‌نویسد:
قال المسعودی و كان عروة بن الزبیر یعذر أخاه عبد الله فی حصر بنی هاشم فی الشعب و جمعه الحطب لیحرقهم و یقول إنما أراد بذلك ألا تنتشر الكلمة و لا یختلف المسلمون و أن یدخلوا فی الطاعة فتكون الكلمة واحدة كما فعل عمر بن الخطاب ببنی هاشم لما تأخروا عن بیعة أبی بكر فإنه أحضر الحطب لیحرق علیهم الدار.
مسعودی مورخ نامی می‌گوید: عبد الله بن زبی
دانلود فیلم تئاتر گذر لوطی هاشم با لینک مستقیم
دانلود فیلم ایرانی گذر لوطی هاشم با کیفیت عالی
لینک دانلود قرار گرفت
دانلود فیلم تئاتر گذر لوطی هاشم
مشخصات فیلم
منتشر کننده :  یوز دی ال
نام فیلم : گذر لوطی هاشم
 گروه فیلم: آیینی , درام
محصول سال : 1397
محصول کشور : ایران
تهیه کننده : میثم آهنگری
نویسنده : ابوالفضل حاجی علی خانی
کارگردان : حسین تبریزی
بازیگران : شهرام عبدلی، فقیهه سلطانی، سیاوش خیرابی، زهرا جهرمی، محمدرضا ژاله، جواد پورزند،
لینک دانلود قرار گرفت
مشخصات فیلم
بازیگران : شهرام عبدلی، فقیهه سلطانی، سیاوش خیرابی، زهرا جهرمی، محمدرضا ژاله، جواد پورزند،
لینک دانلود قرار گرفت
مشخصات فیلم
لینک دانلود قرار گرفت
مشخصات فیلم
#حدیث_مهدوی 
امام حسن عسگری(ع)
«هنگامی که حضرت بقیة الله ارواحنا فداه متولد شد، امام حسن عسکری علیه‌السلام فرمود: کسی را به سوی «ابو عمرو» بفرستید. هنگامیکه (عثمان بن سعید) به خدمت آقا رسید، فرمود:«اشتر عشرة الاف رطل خزا و عشرة الاف رطل لحما، و فرقه و احسبه علی بنی هاشم، وعق عنه بکذا و کذا شاة».«10000 رطل نان بخر، و 10000 رطل گوشت بخر، و آن‌ها را در میان بنی هاشم تقسیم کن و انعام کن، و این مقدار گوسفند تهیه کرده، عقیقه ی او قرار بده».
اثباة الهدی/ ج3/
داودبن فاسم جعفری گوید خدمت امام جواد ع رسدم وسه نامه بی ادرس همراه من بود که بر من مشتبه شده بود واندوهگین بودم حضرت یکی از انهارا برداشت وفرمود این نامه زیادبن شلیب است دومی را برداشت. این نامه فلانی است من مات ومبهوت شدم حثرت لبخندی زدو نیز 300 دینار بمن داد وامر فرمود که انرا نزدیکی از پسر عموهایش برم وفرمود اگاه باش که او بتو خواهد گفت مرابه پبشه وری راهنمایی کن تا این پول از او کالایی بخرم تو اورا راهنمایی کن داود من دینارهانزد او بردم بم

پیر روشن ضمیر مرحوم ابوموسی محیی (ره) از شاگردان آقا سید هاشم حداد :

آقای قاضی فرموده بود : یکی از فقها و علمای بزرگ را خواب دید و از او سببِ نجات را پرسید ، گفته بود : یک روز در کوچه ای رد می شدم ، پسر بچه ای گریه می کرد و سیب می خواست ، ولی مادرش قادر به خرید سیب نبود . مقداری سیب خریدم و به آن مادر و پسر دادم . پسر خوشحال شد و خوشحالی این پسر باعث نجات شد .

عطش حضور ، ج ۱ ، ص ۳۱

خرید آپارتمان، تهران منطقه 4، بنی هاشم
مساحت: 56 متر

تعداد اتاق: 1

وضعیت بنا: نوساز

طبقه: 1
پارکینگ  دارد انباری  دارد آسانسور  دارد وام  ندارد
توضیحات
بنی هاشم ، ولی زادهکیفیت ساخت عالیروبروی پارکمحله نسبتا شلوغ ولی کوچه خوبپشت به آفتاب و تراس بدون منظره
 املاک دلتا
دانلود آهنگ جدید هاشم دریس به نام آبادانیم مو
Текст песни Abadaniom Mo Hashem Deris
ولک ولک آبادانیم مو هم عربم هم عجم خوزستانیم موВолк Волк Абаданим Волосы Арам и Аджам Хузестаним Волосы
هم عربم هم عجم خوزستانیم موИ мои волосы, и мои волосы - Хузестан
سر سده می خوام شنو کنم هوا گرم میخوام زی او کنم

ادامه مطلب
دانلود فیلم ایرانی تئاتر گذر لوطی هاشم با کیفیت عالی 1080p
لینک دانلود قرار گرفت
گروه فیلم : تئاتر
سال تولید : 1397
کارگردان : حسین تبریزی
بازیگران: شهرام عبدلی، فقیهه سلطانی، سیاوش خیرابی،  زهرا جهرمی، محمدرضا ژاله، جواد پورزند، علیرضا ناصحی، علی موسویان، افشین غیاثی، حامد بیسادی، علی بنائی، پیمان صحرایی، مجتبی قریشی، فرشاد قهرمانیان
خلاصه داستان :
 این نمایش
١٨/١٨. عَلِیٌّ‌، عَنْ‌ أَبِی هَاشِمٍ‌ الْجَعْفَرِیِّ‌ (۱)، قَالَ‌: کُنَّا عِنْدَ الرِّضَا عَلَیْهِ‌السَّلاَمُ‌، فَتَذَاکَرْنَا الْعَقْلَ‌ وَ الْأَدَبَ‌، فَقَالَ‌: «یَا أَبَا هَاشِمٍ‌، الْعَقْلُ‌ حِبَاءٌ (۲) مِنَ‌ اللّٰهِ‌، وَ الْأَدَبُ‌ کُلْفَةٌ‌ (۳)؛ فَمَنْ‌ تَکَلَّفَ‌ الْأَدَبَ‌، قَدَرَ عَلَیْهِ‌؛ وَ مَنْ‌ تَکَلَّفَ‌ الْعَقْلَ‌، لَمْ‌ یَزْدَدْ بِذٰلِکَ‌ إِلَّا جَهْلاً»(۴).

ترجمه:
١٨/١٨. على، از ابى هاشم جعفرى روای
تقویم شیعه
چهارم شعبان
ولادت حضرت عباس علیه السلام
در این روز در سال ۲۶ هجری قمری علمدار کربلا سقای نینوا حضرت قمر منیر بنی هاشم ابو الفضل العباس علیه السلام به دنیا آمد. نام مشهور آن حضرت عباس علیه السلام است. به آن حضرت ابو الفضل، ابو القربه، قمر بنی هاشم، باب الحوائج، عبد صالح و سقا می‌گویند. پدرشان حضرت امیر المومنین علی بن ابی طالب علیهما السلام، و مادرشان حضرت ام البنین فاطمه علیها السلام دختر حزام کلابیه است. آن حضرت خوش سیما و زیبار
دانلود کتاب اصول شبیه سازی هاشم محلوجی

دانلودفایل

Search ResultsWeb resultshttps://www.noandishaan.com/www.noandishaan.com › ... › مهندسی صنایع
کتاب اصول شبیه سازی سیستم های گسسته - پیشامد به همراه حل ...https://www.noandishaan.com/Translate this pageدانلود کتاب اصول شبیه سازی سیستم های گسسته - پیشامد نوشته جری بنکس و جان کارسن و ترجمه هاشم محلوجی به صورت PDF به همراه حل المسائل کتاب از لینک زیر.https://www.matlabdl.com/www.matlabdl.com › کتاب-شبیه-سازی-سیستم-ها...
کتاب شبیه سازی سیستم های گسسته-پیشامد
سریال از سرنوشت یکی از تازه ترین تولید های گروه فیلم و سریال شبکه دوی سیما است که در سال 98 تولید شد و تولید آن تا کنون ادامه دارد. این سریال جذاب در سه فصل تهیه و تنظیم شده که تا کنون دو فصل آن(فصل اول و دوم) به روی آنتن رفته. سریال از سرنوشت به روایت زندگی دو کودکی پرورشگاهی به نام هاشم و سهراب می پردازد که در پرورشگاه کودکان بی سرپرست زندگی میکنند. رفاقت بی اندازه و بسیار صمیمی این دو نفر که از کودکی آغاز شده بود تا دوران بلوغ و جوانی نیز ادامه م
هاشم رمضانی نماز عشق
Download New Music Hashem Ramezani – Namaze Eshgh
دانلود آهنگ نماز عشق  به همراه متن آهنگ
 رســـانــه ویک موزیک 
با بالاترین سرعت و قابلیت پخش آنلاین
با کیفیت ۱۲۸ و ۳۲۰ بهمراه پخش آنلاین و متن آهنگ
برای دانلود آهنگ به ادامه مطلب مراجعه کنید …

ادامه مطلب
سید بن طاووس رحمه الله در دعای هلال شوال‏ در کتاب اقبال الاعمال می نویسد: «فصل فیما نذکره من کیفیة الدخول فى شهر شوال‏ و ما انشأناه عند رؤیة هلاله- الى قوله: و امّا ما یقال عند رؤیة هلال شوال‏ فقد قدمنا فى کتاب عمل الشهر دعاء انشأناه یصلح لجمیع الشهور فان لم یجده فلیقل عند رؤیة الهلال المذکور:
اللهم انک قد مننت علینا بضیاء البصائر و الابصار ...
که خود آن بزرگوار به صراحت می فرماید این دعا را خودم انشاء کرده ام. پس معلوم شد لازم نیست دعا حتما م
شب جمعه نماز صبح خودم رو خونده بودم 
رفتم سراغ موبایلم 
نتم رو روشن کردم دیدم یکی از دوستان عراقی جندین مرتبه تماس تصویری گرفته ...
چندی بود سحرهای جمعه از کربلا تماس تصویری میگرفت تا عرض ادبی بکنیم ...
باهاش تماس گرفتم تا ارتباط وصل شد دوربین موبایل مقابل ضریح قمر منیر بنی هاشم علیه السلام بود...
سلام و عرض ادبی به ساحت مقدس آقاجانمون کردم و تماس رو قطع کردم 
بعد از چند لحظه برای دوستم نوشتم از آقا بخواهید زیارت عرفه رو قسمتمون کنه ...
برام نوشت
استاد سید محمّدمهدی میرباقری:

«قمر بنی‌هاشم حضرت ابوالفضل(سلام ‌الله علیه)، سرآمد همه کسانی بودند که از روی بصیرت و درایت به امام حسین(علیه السلام) پیوستند.
اگر همه مقاتل را بگردید، یک‌جا نمی‌یابید که مورخان نقل کرده‌اند که حضرت پیشنهادی به امام(علیه السلام) داده باشند که مثلاً بروید یا نروید! جنگ کنید یا نکنید! زن و بچه با خودتان ببرید یا نبرید! 
کاملاً می‌دانند که سیّدالشّهدا(علیه السلام) موعظه لازم ندارند و اگر انسان می‌خواهد بهره ب
احمد بن عبیدالله بن خاقان، چنان که خواهد آمد، درباره امام حسن عسکری (ع) گفته است : در سر من رای، هیچ یک از علویان را ندیدم و نشناختم که بمانند حسن بن علی بن محمد بن رضا (ع) باشد. و در آرامش و وقار و پارسایی و نجابت و بزرگواری در نزد خاندانش و سلطان و تمام بنی هاشم نام کسی را بهتر از او نشنیدم. آنان وی را بر سالخوردگان خود مقدم می داشتند و نیز همواره بر امیران و وزیران و نویسندگان مردم عامی و معمولی مقدم داشته می شد. از هیچ یک از بنی هاشم و نیز امیران
بر ملا شدن سرّ
کتمان سر، و به اصطلاح کتوم بودن، یکی از شرایط و ویژگیهای پویندگان راه حقیقت است. شاگردان مکتب توحید اگر سر را هویدا کنند، گرفتار شوند و چه بسا سالها در معنویت عقب بیفتند. 
استاد کامل میرزا علی آقا قاضی به حاج سید هاشم حداد می گوید : 
سید هاشم! سر را فاش مکن که گرفتار می شوی! روزی می رسد، که از اطراف و اکناف بیایند و عتبه درت را ببوسند .
«قریش به بنی هاشم حسادت می کردند و از پیامبر «صلی الله علیه و آله و سلم» که از بنی هاشم بود، بیزار بودند. همان ها با نقشه ای حساب شده نگذاشتند حکومت به علی «علیه السلام» برسد که هم از بنی هاشم بود و هم بزرگان آن ها را در جنگ ها کشته بود. علی «علیه السلام» فرمود: «قریش همان کینه و دشمنی را که با پیامبر «صلی الله علیه و آله و سلم» داشتند به من نشان دادند و به فرزندانم نیز نشان خواهند داد.» مخالفان به ما می گویند: «پیامبر «صلی الله علیه و آله و سلم» ج
مختصری از زندگانى‌ حضرت‌ على‌ ( ع‌ )

حضرت‌على‌ ( ع‌ ) نخستین‌ فرزند خانواده‌ هاشمى‌ است‌
که‌ پدر و مادر او هر دو فرزند هاشم‌اند . پدرش‌ ابوطالب‌ فرزند
عبدالمطلب‌ فرزند هاشم‌ بن‌ عبدمناف‌ است‌ و مادر او فاطمه‌ دختر اسد فرزند
هاشم‌ بن‌ عبدمناف‌ مى‌باشد . خاندان‌ هاشمى‌ از لحاخ‌ فضائل‌ اخلاقى‌ و
صفات‌ عالیه‌ انسانى‌ در قبیله‌ قریش‌ و این‌ طایفه‌ در طوایف‌ عرب‌ ،
زبانزد خاص‌ و عام‌ بوده‌است‌ . فتوت‌ ، مروت
حدود پانزده سال پیش بود. در جلسه یکی از آقاجون ها بودیم و ایشان داشت در مقام قمربنی هاشم علیه السلام سخنرانی میکرد. ایشان خواست کمی از تاریخ قمربنی هاشم علیه السلام گفتند. ایشان در سخنان خود گفتند: " روزی قمربنی هاشم علیه السلام با امام حسن علیه السلام در کوچه های مدینه راه می رفتند. سر یه کوچه رسیدن و امام مجتبی زد زیر گریه ! عباس تعجب کرد! وقتی اومدن خونه رفت پیش حضرت زینب! جریان رو تعریف کرد! گفت: چرا هر وقت سر این کوچه میرسیم گریه میکنه؟ زینب
داستان جالب از مکالمه امام هادی علیه السلام به زبان ترکی با یک ترک
قطب راوندی رضوان الله علیه روایت کرده است:
ما قال أبو هاشم : كنت بالمدینة حین مر بها بغاء أیام الواثق فی طلب الاعراب، فقال أبو الحسن علیه السلام : « اخرجوا بنا حتى ننظر إلى تعبئة هذا التركی » . فخرجنا فوقفنا ، فمرت بنا تعبئته ، فمر بنا تركی فكلمه أبو الحسن علیه السلام بالتركیة فنزل عن فرسه فقبل حافر دابته . قال : فحلفت التركی وقلت له : ما قال لك الرجل ؟ قال : هذا نبی ؟ قلت : لیس هذا ب

ولادت امام اول شیعیان امام علی(ع) را خدمت همه شیعیان ایران تبریک عرض میکنیم.
این متن زندگی نامه این امام بزرگوار است امیدوارم مفید واقع شود:

حضرت علی ( ع ) نخستین فرزند خانواده هاشمی است که پدر و مادر او هر دو فرزند هاشم اند . پدرش ابوطالب فرزند عبدالمطلب فرزند هاشم بن عبدمناف است و مادر او فاطمه دختر اسد فرزند هاشم بن عبدمناف می باشد . خاندان هاشمی از لحاظ... فضائل اخلاقی و صفات عالیه انسانی در قبیله قریش و این طایفه در طوایف عرب ، زبانزد خاص
وفرمود حکایت ابو طالب حکایت اصحاب کهف که ایمان را نها ن کردند وشرک را اظهار داشتند پس خدا پاداششانرا دو بار بانها داد یک بار انهاداد  یک بار بجهت ایمان اوردن  ویک بار بجهت تقیه کردمن 3 عبدارحمان بن ابی عبدالله. گوید بامام صادق ع عرض کردم منکر امر امامت از خاندان بنی هاشم و دیگران برابرند  فرمود مگو منکر بلکه بگو جاهد از خاندان بنی هاشم ودیگران ابوالحسن علی بن اسمعیل میثمی  گوید من دراین باره فکر کردم قول خدای عزوجل در باره برادران یوسف بیاد
بسم‌الله الرحمن الرحیم
یافارس الحجاز ادرکنی الساعه العجل
در کتاب سپیده دم ظهور ۳
دو حدیث از کتابهای بحارالانوار و غیبت نعمانی نقل شده است
حدیث اول صفحه ۱۶
ابان بن تغلب گوید
((شنیدم حضرت صادق علیه‌السلام میگوید:«هرگاه پرچم حق آشکار شد ،مردم مشرق و مغرب آن را لعنت میکنند.آیا میدانی چرا؟
گفتم :خیر.
فرمود:به جهت مسائلی که از جانب اهل بیتش پیش از قیامش بر مردم وارد شده است ))
بحارالانوار ج۵۲ص۳۶۳
غیبت نعمانی ص۲۹۹
حدیث دوم صفحه ۱۷
منصور بن حازم گوی
امیر المومنین علیه السلام ستون بهشت
علامه سید هاشم بحرانی رضوان الله علیه می‌نویسد:
٤٣- وفی الوسیلة عن عمرو بن الحمق، قال: كنت جالسا مع النبی صلى الله علیه وآله، فقال: یا عمرو، أتحب أن اریك عمود الجنة؟ قلت: بلی. ثم جاء علی علیه السلام؛ فقال: هذا وأهل بیته عمود الجنة.
در کتاب وسیلة المتعبدین آمده که عمرو بن حمق رحمه الله گفت: من با پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله نشسته بودم که فرمودند: آیا دوست داری که عمود (ستون) بهشت را به تو نشان بدهم؟ عرض کردم

روایت کلینی و مفید و شیخ طوسی
… فَخَرَجَتْ وَ الْکِتَابُ مَعَهَا فَلَقِیَهَا عُمَرُ فَقَالَ‏ مَا هَذَا مَعَکِ یَا بِنْتَ مُحَمَّدٍ قَالَتْ کِتَابٌ کَتَبَهُ لِیَ ابْنُ أَبِی قُحَافَةَ. قَالَ: أَرِینِیهِ فَأَبَتْ فَانْتَزَعَهُ مِنْ یَدِهَا وَ نَظَرَ فِیهِ ثُمَّ تَفَلَ فِیهِ وَ مَحَاهُ وَ خَرَقَه‏…
ترجمه: (در کوچۀ بنی‌هاشم) … پس حضرت زهرا(علیها السلام) خارج شد در حالیکه نوشته با او بود، پس عمر در راه به حضرت رسید، پس گفت: ای دختر محمد
 عبدالرحمان بن آبی عبدالله گوید بامام صادق ع  عرصکردم منکر امر امامت از خاندان بنی هاشم و دیگران برابرند فرمود مگو  منکر بگو جاحد از خاندان بنی هاشم و دیگران ابوالحسن علی بن اسماعیل میثمی گویدمن باره فکر کردم و قول خدای عزوجل درباره برادران یوسف بیادم افتاد و قعر فهم وهم  له منکرون 58 سوره 12 یوسف آنها را شناخت واگنها یوسف را منکر بودند و نشناختند  شرح فرق منکر واحد اینستکه منکر در برابر  عارف و عالم بکار میرود یعنی کسیکه چیزیرا نشناخته ندا
 ابوهاشم گوید خدمت حضرت رضا ع بودم و از عقل و ادب گفتگو میکردیم حضرت فرمود ای ابو هاشم.عقل مو هبت خدا است وادب با رنج و سختی بدست اید پس  کسیکه در کسب ادب زحمت کشد انرا بدست ارد و کسیکه در کسب عقل  رنج برد بر نادانی خویش افزاید 
هاشم رمضانی پاشو داداش
Download New Music Hashem Ramezani – Pasho Dadash
دانلود آهنگ پاشو داداش  به همراه متن آهنگ ازرسانه ویک موزیک با بالاترین سرعت و قابلیت پخش آنلاین
با کیفیت ۱۲۸ و ۳۲۰ بهمراه پخش آنلاین و متن آهنگ
برای دانلود آهنگ به ادامه مطلب مراجعه کنید …
برای دانلود آهنگ به ادامه مطلب مراجعه کنید …
ادامه مطلب
690 کشته و زخمی تا الان !
موجی از سردرگمی آرژانتین را فراگرفته !ملت آرژانتین با شنیدن این جمله وحشت زده اند : او می آید ، نامش هاشم است !!!———————————اس ام اس خنده دار جام جهانی ۲۰۱۴———————————میگن مسی از الان شروع کرده داره بازیهای هاشم خان رو از یوتیوب دانلود میکنه که آنالیزش کنه——————————————————————مسی به جمع ما خوش اومدی ! دهنت سرویسه...پیام حسین پناهی ، انیشتین ، گاندی ، دکتر شریعتی و کلیپس به مِسی !—————————
به داستان ملاقات سید هاشم حدّاد و آقای طباطبایی به روایت محمدحسین طهرانی توجه کنید:
«ملاقات حضرت آیة الله علّامه طباطبائى و حضرت حاج سیّد هاشم حدّاد: چون فصل تابستان بود و حوزه تعطیل بود، لهذا بسیارى از أعاظم و فضلاء در حوزه نبودند؛ ولى بعضاً اطّلاع پیدا نموده به دیدنشان مى‏آمدند. حضرت استاذنا العلّامه حاج سیّد محمّد حسین طباطبائى نَوّر اللهُ مرقدَه مسافرت ننموده و در قم بودند. بنده خدمت آقا عرض کردم: میل دارید ایشان را اطّلاع دهم تا به دی
بسمه تعالی
✅با آرزوی قبولی طاعات و عبادات همه همشهریان گرامی در ماه پرفیض رمضان به اطلاع میرساند مراسم تکریم و معارفه فرماندهی حوزه مقاومت بسیج امام سجاد(ع) فرادنبه 
پنجشنبه مورخه 26/2/1398 راس ساعت 9 صبح در محل مسجد حضرت قمربنی هاشم(ع) برگزار میگردد.
 هشام بن احمر گوید موسی بن جعفر  بمن فرمود میدانی کسی از اهل مغرب بمدینه امده است گفتم نه فرمود چرا مردی است امده است بیا برویم پس سوار شد من هم سوار شدم ورفتیم تا نزد انمرد رسیدیم  مردی بود از اهل مدینه که پرده همراه داشت من گفتم بردگانت را بما نشان ده  او هفت کنیز  اورده که موسی بن جعفر در باره همه انها فرمود این  را نمیخواهم سپس  فرمود باز بیاور گفت من جز یک  دختر برده بیمار ندارم فرمود تو چه زیانی دارد که اورا نشان دهی او امتناع کرد حضرت هم

کتاب قاصدک : عشق اگر عشق باشد هجرانی نباشد که به وصالش نرسد

کتاب قاصدکنویسنده: علی مؤذنیانتشارات: سوره مهر
معرفی:
فقط کافی است که عاشقانه کسی را بخواهی، درد هجرانت به وصال می انجامد حتماً، فقط مشکل این جاست که عشق را بلد نیستیم معنا کنیم. داستان عشق “زن و مرد” “پسر و پدر” کوتاه اما خواندنی است.
بریده کتاب:
چشم هایم را باز کردم. امید خیره نگاهم می کرد. لبخند زدیم. با تکان سر پرسید: آره؟سرتکان دادم که چه جورهم! با غرور قاشق غذا را در دهانش گذا
———————————اس ام اس خنده دار جام جهانی ۲۰۱۴———————————میگن مسی از الان شروع کرده داره بازیهای هاشم خان رو از یوتیوب دانلود میکنه که آنالیزش کنه——————————————————————مسی به جمع ما خوش اومدی ! دهنت سرویسه...پیام حسین پناهی ، انیشتین ، گاندی ، دکتر شریعتی و کلیپس به مِسی !———————————اس ام اس خنده دار جام جهانی ۲۰۱۴———————————دست خودت نیس ، یه کم عقده ای شدی !خدایی هاشم نمیخواست اینقدر گنده میشدی ؟————
سریال از سرنوشت قصه زندگی دو کودک پرورشگاهی به نام هاشم و سهراب است که رفاقت صمیمی و عمیقی با یکدیگر پیدا می کنند و سرنوشت هرچه بیشتر آن دو را به یکدیگر نزدیک و نزدیکتر می کنند طوری که در تمام مدت همزیستی خود در پرورشگاه و بزرگ شدنشان حامی سرسخت یکدیگر هستند و در هیچ بحرانی یکدیگر را تنها نمی گذارند و پشت همدیگر را خالی نمی کنند. سریال از سرنوشت مراحل بزرگ شدن این دو شخصیت را در سه فصل روایت می کند که کلبه مجازی کیسان دیباج شروع به انتشار این س

13 رجب ولادت حضرت علی (ع)
بنا به نوشته مورخین، امام اول شیعیان ،امام على(ع) در روز جمعه 13 رجب سال سى‌‏ام عام الفیل و در خانه‌ی خدا متولد شدند. پدر آن حضرت ابوطالب فرزند عبدالمطلب بن هاشم بن عبد مناف (عموی پیامبر(ص)) و مادرش هم فاطمه دختر اسد بن هاشم بود. بنابراین امام على(ع) از هر دو طرف هاشمى نسب است.
مقدمه
امشب، مردی گستره آفاق را روشن می کند که شجاعتش، شجاعت تمام شجاعان را بی رنگ می کند.امشب، کودکی خواهد خندید که عدالت را تفسیری عاشقانه خواهد
امام رضا را مسخره می کردند..
گفتند نسل امامت دیگه تموم شد!...
امامِ دیگه ای وجود نداره!...
تا اینکه سومین محمد، به دنیا اومد...
"نامش ستوده است....محمد...."
برای همین روز تولدش را باید خیلی بیشتر از تولد سایر ائمه، شادی کرد...
در سالروز ولادت عموش، علی اصغر متولد شد...

ادامه مطلب

ماه شعبان
فصل آفتاب
و
موسم نسیم باد صبا وشمیم گلاب و درخشش طلوع ستاره ی مهر
ونوازش آهنگ نجات بشریت از جمود وانجماد ستم وگمراهی است
و
شعبان
ماه  طلوع  قمر بنی هاشم
ماه طلوع  خورشید آزادگی وعزت
ماه طلوع ستاره عبادت وسجود وعبودیت
ماه طلوع ستاره ی شبیه ترین آینه به شمایل رسول خدا
وماه طلوع نجم الثاقب. ستاره ی درخشان وروشنایی بخش ومنجی عالم بشریت است

حلول میلاد
 سید الشهدا امام حسین.قمر بنی هاشم حضرت ابوالفضل العباس. سید الساجدین امام زین ا
ماه شعبان
فصل آفتاب
و
موسم نسیم باد صبا وشمیم گلاب و درخشش طلوع ستاره ی مهر
ونوازش آهنگ نجات بشریت از جمود وانجماد ستم وگمراهی است
و
شعبان
ماه  طلوع  قمر بنی هاشم
ماه طلوع  خورشید آزادگی وعزت
ماه طلوع ستاره عبادت وسجود وعبودیت
ماه طلوع ستاره ی شبیه ترین آینه به شمایل رسول خدا
وماه طلوع نجم الثاقب. ستاره ی درخشان وروشنایی بخش ومنجی عالم بشریت است

حلول میلاد
 سید الشهدا امام حسین.قمر بنی هاشم حضرت ابوالفضل العباس. سید الساجدین امام زین الع
مراسم تکریم و معارفه فرمانده پایگاه مقاومت بسیج قمربنی هاشم (ع) شهر حبیب آباد، عصر امروز (پنجشنبه 7 شهریور 98) در آستان مقدس امامزاده عبدالمومن (ع) این شهر برگزار شد. در این مراسم از زحمات جناب آقای اکبر خیری تقدیر به عمل آمد و جناب آقای رسول محسنی فرمانده این پایگاه معرفی شد.
عکاس: محمد نیسانی
فتنه‌های قبل از قیام حضرت مهدی عجل الله فرجه در کلام امیر المومنین علیه السلام
مرحوم شیخ محمد باقر محمودی می‌نویسد:
قال السید أبو طالب: حدثنا أبو العباس أحمد بن إبراهیم الحسنی قال: أخبرنا أبو العباس أحمد بن [محمد بن] سعید بن عقدة إجازة قال: حدثنا أحمد بن الحسن بن بزیع (ظ) عن القاسم بن إسحاق، عن عبد الله العبدی عن أبیه عن عبد الرحیم بن نصر البارقی عن زید بن علی عن أبیه عن جده علیهم السلام قال: قال: أمیر المؤمنین علی علیه السلام: إذا كان زعیم الق
حدود چند ماهی میشه که خودم وبلاگ قبلی م در همین بیان و بلاگ اسکای رو که از سال 89 داشته ام رو خراب کرده ام فقط بخاطر اینکه آدرس شو به کسی داده ام که نباید میداده ام همین و بس دلم واسه وبلاگ قدیمیم تنگ شده...اینجا از عادت های بد و خوب یه چلاق ( معلول جسمی و حرکتی خفیف بهزیستی طور ) مینویسم عادت های که خیلی هاشو اطرافیانم بهم داده اند بخاطر نوع نگاه شون به من و یکسری هاشم به صورت پیش فرض در من بوده !!!!! 
مراسم تکریم و معارفه فرمانده پایگاه مقاومت بسیج قمربنی هاشم (ع) شهر حبیب آباد، عصر امروز (پنجشنبه 7 شهریور 98) در آستان مقدس امامزاده عبدالمومن (ع) این شهر برگزار شد. در این مراسم از زحمات جناب آقای اکبر خیری تقدیر به عمل آمد و جناب آقای رسول محسنی فرمانده این پایگاه معرفی شد.
عکاس: محمد نیسانی
یادش بخیر سال حفظمونکلاسی که ما بودیم(هاتف،کلاس آخریه که خیلی بزرگ بود)زمستونش خیلی سرد بود چون که هم بزرگ بودو هم سقفش خیلی بالا بود،قربونش برم درو پنجره هاشم که سماقپالون بود و کلا ضد خفگی بر اثر گازگرفتگی ساخته بودنش برا همین گرم نمیشد!یکی از همون روزای خیلی سرد بود که دیدیم دیگه نمیشه سرماشو تحمل کرد و به فکر چاره بودیم که
ادامه مطلب
هنگامى که قریش، پیامبر و مسلمانها را در یک محاصره اقتصادى و اجتماعى و سیاسى شدید قرار دادند و روابط خود را با آنها قطع کردند، ابوطالب یگانه حامى و مدافع حضرت، سه سال از همه کارهاى خود دست کشید و بنى هاشم را به درّه‏اى که در میان کوههاى مکه قرار داشت و به شعب ابوطالب معروف بود برد و آنجا سکنى گزید.
ادامه مطلب
#حدیث_مهدوی 
امام حسن عسگری(ع)

«ابو‌هاشم جعفری می گوید: خدمت امام حسن عسکری علیه‌السلام عرض کردم: جلالت شما مانع می شود از اینکه پرسش خود را بی پرده مطرح کنم، آیا اجازه می فرمایید، سوالی از خدمت شما بکنم؟ فرمود: بپرس. عرض کردم: سرور من! آیا برای شما فرزندی هست؟ فرمود: آری. گفتم: اگر برای شما حادثه ای پیش آید کجا از وی پرس و جو کنم؟ فرمود: در مدینه».
کمال الدین/ ص384 و اعلام الوری/ ص412
#حدیث_مهدوی 
امام حسن عسگری(ع)
«ابو‌هاشم جعفری می گوید: خدمت امام حسن عسکری علیه‌السلام عرض کردم: جلالت شما مانع می شود از اینکه پرسش خود را بی پرده مطرح کنم، آیا اجازه می فرمایید، سوالی از خدمت شما بکنم؟ فرمود: بپرس. عرض کردم: سرور من! آیا برای شما فرزندی هست؟ فرمود: آری. گفتم: اگر برای شما حادثه ای پیش آید کجا از وی پرس و جو کنم؟ فرمود: در مدینه».
کمال الدین/ ص384 و اعلام الوری/ ص412
اعصابم به شدت خورده!
مردک احمق بلوری................دیگه داره امر و نهی می کنه خنگ
به من میگه این کارو بکن .اون کارو بکن!
گاو
اون دخترک پررو هم اومده و دراوج پررویی هی حرف می زنه با صدای بلند و روی اعصاب من میره
درحال حاضر کمی سکوت دارم
ولی نابودم و خسته
کارهای خودم هم به شدت عقبه دکتر هاشم هم اومد و یه سری زد.چقدر دوست داشتنیه این....
باید کمی آروم بشم....
رورو امروز نیومد.به خاطر برادرش
امروز فهمیدم خنجری یه بار توی مدرکش تقلب کرده!
یعنی همچین مارمولکیه
خب من الان بیکارم و یه معلمه بیکار فقط میتونه به شاگرداش گیر بده:/
اونم یه معلمه تنبل:/
به هرکى که الان حاضر باشه و تا یه ساعت اینجا وایسه باهم زر... اهم حرف بزنیم یه بیست میدم:/
منفى هاشم تا الان میبخشم:/
تازه اگه بیشتر وایسین نمره هاى بیشترى بهتون میرسه... 

خداییش وایسادین چرتو پرتامو میخونین؟
در کل اینهمخ زر زدم بیاین باهام حرف بزنین:/

خب بیاین کلاسو برگزار کنیم..
مقابلة مع سماحة السیّد هاشم الحیدریّ (حفظه الله)حوار: السیّد محمّد السیّد موسى
فی ظلّ التحدیات الکثیرة الراهنة التی تعصف بمجتمعاتنا وثقافاتنا، والتی أصبح معها المنکر معروفاً، والمعروف منکراً، کما الحقّ باطلاً والباطل حقّاً، ظهرت إلى الواجهة أهمیّة الوعی والبصیرة، من أجل التنبّه إلى هذه المخاطر المحدقة بنا ومواجهتها، وبالتالی ترسیخ دعائم هذا الدین، بشکلٍ لا تقوى علیه أعاصیر الکفر والاستکبار فی العالم. وعن هذا الموضوع، یتحدّث سماحة ا
صوفیه در کلام امام هادی علیه السلام
عنه [السیّد المرتضى الرازیّ] أیضا بسنده عن محمّد بن الحسین بن أبی الخطّاب قال: كنت مع الهادی علیّ بن محمّد علیهما السّلام فی مسجد النبیّ صلّى اللّه علیه و آله و سلّم، فأتاه جماعة من أصحابه منهم أبو هاشم الجعفری رضی اللّه عنه و كان رجلا بلیغا و كانت له منزلة عظیمة عنده علیه السّلام، ثمّ دخل المسجد جماعة من الصوفیة و جلسوا فی جانب مستدیرا و أخذوا بالتهلیل فقال علیه السّلام: لا تلتفتوا الى هؤلاء الخدّاعین فا

علی اکبر(ع) نخستین فردی بود که از بنی‌هاشم به میدان رفت. او فرزند بزرگ امام است و نزدیک‌ترین فرد به ایشان. چون غربت پدر را در میان خیل گرگ‌های خون آشام کوفه و شام می بیند، از همه یاران و افراد خاندان پیشی می گیرد و خود را در راه آرمانی فدا می‌کند. او گام به میدان می‌نهد تا حجت را تمام کند و شوق رسیدن به فیض شهادت را در دل یاران حسین(ع) قوت بخشد. علی اکبر(ع) الگوی سبقت گرفتن در شهادت است.

منبع : باشگاه خبرنگاران
هرگاه مرحوم قاضی می‌شنید یکی از مریدان و یارانش متصدی منصبی از مناصب زعامت(ریاست) شده است، استعاذه می‌کرد و از شیطان به خداوند پناه می‌برد.✍ آیت الحق، ج ۱، ص ۴۴۷
-------------
سید هاشم رضوی نقل می‌کند که من بارها در مسجد کوفه و سهله او [مرحوم قاضی] را دنبال کردم و مواردی از تهجد و تلاوت قرآن و سجده‌های طولانی و تفکر و تأمل عمیق و خیره شدن‌ها و بهت زدگی‌های او (و برگشت دوباره او به حالت اولی، بعد از انتظار و تأمل دراز) را که شگفت انگیز و دهشت آور بو
رهبر معظم انقلاب: شما جانبازان، مجاهدان فداکار و شهیدان زنده‌اید
در سالروز ولادت با سعادت قمر بنی هاشم حضرت اباالفضل‌العباس علیه‌السلام و روز جانباز، رهبر معظم انقلاب اسلامی با صدور پیامی از مقام شامخ جانبازان انقلاب اسلامی تجلیل کردند. 
✍️متن پیام رهبر معظم انقلاب اسلامی به این شرح است:
ادامه مطلب
این مدت که نبودم مشغول اثاث کشی بودم اونم برای بار سوم تو این چند ماه 
زیبا نیست؟ 
خونه قبلی خیلی قشنگ و بزرگ و دلباز بود واقعا دوسش داشتم ولی خب اون زیبای بی وفا مارو دوست نداشت 
دقیقا دوماه تو اون خونه بودیم و الان یک هفته میشه که اومدیم خونه پدرشوهر
خب اینجا محسناتش زیاده ولی بدی هاشم غیر قابل چشم پوشیه 
بگذریم
فقط همینو بگم که چه دهنی ازم سرویس شد تو این مدت با این حجم کار با یه نخودچی که چهار دست و پا رفتن یاد گرفته و فقط مونده از دیوار راس
الو هاشم جعفری گوید روزی خدمت حضرت ابو محمد ع رسبدم ودر نظر.داشتم که قدری نقره  از حضرت بگبرم تا از نظر تبرک با ان انگشتری بسازم خدمتش نشستم ولی فراموش کردم که برای چه امدم بودم چون خداحافظی کردم وبر خاستم انگشترش را سوی من اند اخت و فرمود تو نقره میخواستی وما انگشتر بتو دادیم نگی میخواستو ما انگشتر بتو دادیم  نگین ومزدش را هم سود بردی گوارایت باد ای اباهاشم  عرض کردم  اقای من گواهی دهم که تو ولی خدا و امام من هستی که با اطاعت از شما دیندا ری
ولادت امام علی علیه السلام

ولادت امام علی علیه السلام در سیزدهم رجب سال 30 عام الفیل رخ داده است. بنا به نقل علمای شیعه[۱] و گروه زیادی از اهل سنت ولادت آن حضرت در خانه خدا اتفاق افتاده است. این جریان از اختصاصات آن حضرت است و در تاریخ بشریت سابقه نداشته و بعد از آن نیز تکرار نشده است    زمان ولادت امام علی علی السلام    امام علی بن ابی‌طالب بن عبدالمطلب بن هاشم بن عبدمناف در سیزده رجب سال سی‌ام عام الفیل یعنی 23 سال پیش از هجرت نبوی دیده ب

✨ علامه سید هاشم بحرانی رضوان الله علیه می‌نویسد: در کتاب وسیلة المتعبدین آمده که عمرو بن حمق رحمه الله گفت: من با پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله نشسته بودم که فرمودند: آیا دوست داری که عمود (ستون) بهشت را به تو نشان بدهم؟ عرض کردم: آری. آنگاه علی علیه السلام آمد. پس فرمودند: این و اهل بیت او عمود بهشت هستند.
طبری گوید من در خراسان بلای سر امام رضا بودم  بخدمت ایستاده بودم و جمعی از بنی هاشم که اسحاق بن موسی در میانشان بود خدمت نحضرت بودند امام فرمود ای اسحاق بمن خبر رسید که مردم اهل. سنت میگویند ما عقیده داریم که مردم رده ما هستند نه سوگند بخوبشی و قرابتیکه با پیغمبر ص  دارم نه من هرگز این سخن  گفته ام و نه از پدارانم شنیده ام نه بمن خبر رسیده که یکی از انها گفته باشد ولی من میگویم مردم بنده ما هستند در اینکه اطاعت ما بر انها واجبست  در اطاعت فرمان
نام اثر: ماموریت غیر ممکن
کیفیت ها: full hd 1080p – hd 720p – sd 480p
مخاطب: بزرگسالان
نوع فیلم: سینمایی
محصول: ایران
موضوع: کمدی | اجتماعی
کارگردان: یعقوب غفاری
نویسنده : اباریس تنظیفی
تهییه کننده : محمود فلاح
با هنرنمایی: پژمان بازغی , محمدرضا شریفی‌ نیا , امیرعباس  گلاب , مهران رجبی , حامد همایون , جمشید هاشم پور , رضا یزدانی
سال تولید: 1396
تاریخ انتشار: 1398
مدت زمان: 79 دقیقه
درباره فیلم ماموریت غیر ممکن :
ماموریت غیر ممکن فیلمی کمدی به کارگردانی یعقوب
مولانا!امشب از گیسوان خاک گرفته ام تار مویی جدا کرده ام و رشته ای از قلبم به نام اعظمت رسانده امباید قلبم را بگیرم در دستکه مبادا گرد و غبار غفلتم تار مو را چرکین کندباید قامتم را برسانم ب نورتتا فاصله، سایه بر حیاتِ بی ارزشم نیاندازدباید زبانم را بی وقفه به نام مباکت متبرک کنمتا جویبار کلامم از چشمه ی زلال وجودت منفصل نگرددباید نامت را چون کتیبه ای از پلک هایم بیاویزمتا جهانم را جز نامِ تو نبینممولانا!ای قرصِ قمرِ نقره پاشِ بنی هاشمتمام عم
یه همکار داریم شیفتای ۲۴ ساعته وایمیسته (نه همیشه البته)، بعد فرداشم تازه پا می‌شه می‌ره سر کار دومش (کارای ساختمونی انجام می‌ده). بعد چند روز پیش گوشیش رو اتفاقی دیدم، از این گوشیای قدیمی دکمه‌ای بود که تازه نوشته‌های روی دکمه‌هاشم کلا محو شده بودن:)واقعا شدت تلاش و پرکاری این آدم و قناعتش برام جالبه. تجسم اون حدیثه که کار کردن مرد برای کسب رزق و‌ روزی خونواده رو مصداق جهاد می‌دونه. واقعا آدم می‌بینتشون یاد جهادگرا می‌افته^_^
+ ایشون با
امام جمعه اهل سنت مسجد بلال شهرستان خاش گفت: ما باید راههای مقابله با مشکلات را بیاموزیم تا با شیوه های جدید در برابر دشمن ایستادگی و و امر به معروف و نهی از منکر را اجرا کنیم.
به گزارش شریعت نیوز امام جمعه اهل سنت مسجد بلال شهرستان خاش  گفت: امر به معروف مبنای دین اسلام است که در آیات قرآن اشاره به باید شده، این باید را خداوند بر ملت مسلمان الزامی و واجب کرده است.
وی بیان کرد: در راستای نهادینه شدن این فرهنگ مهم باید گروهی امر به معروف و نهی از
کلمات güle güle(گولِ گولِ) و hoşçakal(هُش چاکال) هر دو در زبان ترکی استانبولی برای خداحافظی به کار میره اما hoşçakalرو کسی میگه که داره میره و معنیش اینه که 'خوش بمون' و güle güle رو کسی میگه که داره ترک میشه به معنی 'خندان خندان برو'
زیبا نیست؟
پ.ن:این همسایمون پاشده با اهل و عیال زیر پنجره اتاق من چادر زده  دلم میخواد رو سرشو آب جوش بریزم و یه کاغذ پرت کنم پایین که روش نوشته' برید دم پنجره عمه کنکوریتون تجمع کنید'
پ.ن۲:یا قمر بنی هاشم تازه الان میخوان گیم بز
   زمانی  تولید رونق پیدا می کند که کار در راس و ملاک باشد. تا زمانی که به تولید کننده به چشم جهاد گر نگاه شود هیچگاه تولید رونق پیدا نمی کند. زمانی رونق به تولید باز می گردد که به جای برخورد با افرادی که نظم بازار را بر هم میزنند به افراد دور و بر مان که با سیاست های غلط سعی در انجام کار هستند توجه و آنها را محاکمه کنیم.

دکتر هاشم اورعی- استاد دانشگاه صنعتی شریف-رئیس انجمن علمی انرژی بادی ایران:
رونق تولید چیزی نیست که با نام گذاری به دست بیا
محله ازگل یکی از محلات ناحیه 9 منطقه یک شهر تهران است . این محله دارای 20166 نفرجمعیت است که در قالب 5007 خانوار ساکن این محله هستند .
این محله از قدیمی ترین محلات تهران است و در حال حاضر دارای خصوصیتی انحصاری از منظر جغرافیایی می باشد و آن اتصال به بزرگراهها از چهار سمت می باشد. در این محله سه طایفه ی بزرگ ازگلی، طلوعی و رنجبریان وجود داشته که احتمالا از سمت شمال کشور به این محل مهاجرت نموده اند و همچنین نقش کشاورزان و باغداران را در به وجود آمدن ای
وی در سال ۱۳۱۳ در بنهنگ از توابع شهرستان تربت حیدریه به دنیا آمد. در سال ۱۳۲۶ وارد حوزه علمیه آن شهر شد و پس از ۸ سال تحصیل در سال ۱۳۳۲ در ایام سقوط مصدق و برگشتن محمدرضا پهلوی از عراق و کودتای ۲۸ مرداد، به حوزه مشهد آمد.
حاشیه ملاعبدالله را نزد «محمد امین راشد» فراگرفت. بخشی از مباحث معانی بیان کتاب مطول را پیش «عبدالله امامی»[۱] و مغنی را هم نزد «سید محمدباقر طباطبایی» خواند.[۲]
مطول را پیش ادیب نیشابوری تمام کرد. از جمله اساتیدش می‌توان به ه
۱-دو سال پیش بود که من با نوشته های یه وبلاگ زندگی کردم نوشته هایی که بک خانم از باردار تسدتس نوشته بود و اینکه با ذکر یا کاشف الکرب عن وجه الحسین اکشف کربی به حق اخیک الحسین خدا بهش یه پسر داد
۲-بهش گفتم آقای دکتر من میترسم بمیرم
گفت نمیمیری ولی اذیتت میکنه
گفتم ممکنه بتونم ازدواج کنم
گفت چرا نشه
۳-قمر بنی هاشم آقای من هم هست
تقویم شیعه
بیست و هشتم رجب
۱- خروج امام حسین علیه السلام از مدینه به سمت مکه
در این روز در سال ۶۰ هجری قمری امام حسین علیه السلام از مدینه منوره متوجه مکه شدند. بنا بر قولی شب ۲۹ رجب آن حضرت از مدینه خارج شدند. در این سفر همراه ایشان عقیله بنی هاشم زینب کبری، برادرشان حضرت ابو الفضل العباس، ام کلثوم، علی اکبر و دیگر اهل بیت علیهم السلام بودند. خواهران حضرت سید الشهدا علیهم السلام با عقیله بنی هاشم و ام کلثوم علیها السلام ۱۳ نفر بودند. بانوان دی
به گزارش عصرحباد؛ مسئول گروه جهادی شهید همت پایگاه مقاومت بسیج حضرت قمربنی هاشم علیه السلام شهر حبیب آباد در گفت و گو با خبرنگار عصرحباد گفت: گروه جهادی شهید همت این پایگاه بسیج بمدت ۸ روز و شب همراه با دو اکیپ در مکان های عمومی مثل: پارک آزادگان، مسکن مهر، مجتمع طلاب، بهشت زینب(س)، مسجد الزهرا (س) ملاقاسم، پایگاه مقاومت بسیج حضرت قمربنی هاشم (ع) و کانون شهید باهنر شهر حبیب آباد جهت کنترل فشارخون شهروندان محترم در طرح ملی کنترل فشارخون حضور
نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی بامداد امروز از روستای زلزله زده ورنکش میانه دیدن کرد
حجت الاسلام آل هاشم در این بازدید شبانه پیام تسلیت و همدردی مقام معظم رهبری را به آسیب دیدگان زلزله ابلاغ کرد
وی همچنین در این بازدید با حضور در چادرهای زلزله زدگان و گفتگو با امدادگران در جریان آخرین وضع این مناطق قرار گرفت/ فارس
شنبه ، ۱۸ بان ۹۸@IrNews_24
[عکس 800×800]
مشاهده مطلب در کانال
١٧/١٧. عَلِیُّ‌ بْنُ‌ إِبْرَاهِیمَ‌، عَنْ‌ أَبِیهِ‌، عَنْ‌ جَعْفَرِ بْنِ‌ مُحَمَّدٍ الْأَشْعَرِیِّ‌، عَنْ‌ (۱) عُبَیْدِ اللّٰهِ‌ الدِّهْقَانِ‌، عَنْ‌ دُرُسْتَ‌، عَنْ‌ إِبْرَاهِیمَ‌ بْنِ‌ عَبْدِ الْحَمِیدِ، قَالَ‌: قَالَ‌ أَبُو عَبْدِ اللّٰهِ‌ عَلَیْهِ‌السَّلاَمُ‌: «أَکْمَلُ‌ النَّاسِ‌ عَقْلاً أَحْسَنُهُمْ‌ خُلُقاً»(۲).

ترجمه:
١٧/١٧.على بن ابراهیم، از پدرش، از جعفر بن محمد اشعرى، از عبیداللّٰه دهقان، از دُرست، از اب
با حضور فرماندار دشتستان و مسئولان شهرستان و بخش، پروژه بزرگ تملک؛ جدول گذاری،کانال کشی،زیرسازی و آسفالت معابر انتهایی خیابان شهید رضایی(چمن مصنوعی هما) افتتاح شد
این پروژه به مساحت 6000 متر مربع و با اعتباری بالغ بر 400 میلیون تومان اجرا شد و بلوار انقلاب را به خیابان آزادی(جاده سلامت) وصل می کند.
در این برنامه از آقایان اسماعیل سلیمانی،رضا هاشم پور و حسین حسن پور که در اجرای این پروژه بیشترین تلاش را داشتند تقدیر شد.

ادامه مطلب
کتاب شریف روح مجرد یادنامه عارف کامل حاج سید هاشم حداد میباشد که آیت الله خامنه ای فرموده بودند مرحوم آقای طهرانی این کتاب را به عنوان یک تحفه برای ما گذاشتند و رفتند. نقل شده ایشان هفت مرتبه این کتاب را مطالعه کرده اند.
مرحوم آقای بهجت راجع به ایشان فرموده بودند که حداد سر الله است کسی در دنیا نمیتواند ایشان را بشناسد 
و علامه طهرانی فرموده بودند :
الحداد و ما ادراک الحداد
جهت دانلود به ادامه مطلب مراجعه بفرمایید :

ادامه مطلب
دانلود سریال جدید آقازاده با لینک مستقیم
سریال ایرانی آقازاده به کارگردانی بهرنگ توفیقی و تهیه کنندگی حامد عنقا در ژانر اجتماعی ساخته و تولید شذه است در این سریال بازیگران نام آشنا مانند امین تارخ، مهدی سلطانی، امین حیایی، جمشید هاشم پور، کامبیز دیرباز، سینا مهراد از جمله بازیگرانی هستند که در این سریال نقش آفرینی کرده اند. سریال آقازاده برای شبکه خانگی ساخته می شود که قرار است در سال 1398 فیلم برداری شروع شود شما می توانید این سریال جذاب و
پخش بهرام (Bahram  Broadcast)، پخش کننده هود، سینک، گاز محصولات استیل البرز، بیمکث، دیموند، لوازم خانگی کن، اخوان و آروما با کیفیت تایید شده و سالها تجربه.
پخش محصولات متنوع سینک های زیبا، شیرآلات بهداشتی، اجاق گاز، شیرآلات آشپزخانه و … اہست.

آدرس: تهران بزرگراه رسالت خیابان بنی هاشم نبش کوچه سپیده پلاک۱۰۲۳
تلفن: 021 26301879 - 22523538 - 26311937 - 22520730
همراه: 09121820195
لینک به مطلب
لینک به مطلب 2
معرفی کتاب به مناسبت ولادت حضرت زینب سلام الله علیها
کتاب : عقیله بنی‌هاشم؛ حضرت زینب علیهاالسلام (عَالِمَةٌ غَیرُ مُعَلِّمَه وَ فَهِمَةٌ غَیرُ مُفَهِّمَةٍ)
نویسنده: سالار محمدی و مهرداد عظیمی
کتاب : زینب (س) زینتِ خلقت
نویسنده : پروین گرامی
زندگی پربار این بانوی مکرمه، سرشار از لحظه‌ها و صحنه‌هایی است که رقم خوردن هر یک از آنها برگ زرینی بر تاریخ بشریت به حساب آمده و تندیسی از انسان کامل را در برابر تاریخ و انسان‌هایی قرار می دهد که نیل ب
به قلم دامنه.  به نام خدا. امروز وفات بانوی دردمند و دانشمند حضرت زینب کبرا -سلام الله علیها- است. عقیله‌ی بنی‌هاشم و بنی‌آدم. با احترام و اقتداء به آن پیام‌آور انسانیت و عرفان، که پس از واقعه‌ی غمبار کربلا، و رسانیدن آوای عاشورا به جان انسان‌ها، یک‌سال بیشتر طاقت فراق نداشت و در عشق و غم مصائب  حضرت سیدالشهداء (ع) وفات کردند. جمله‌ای از خطابه‌ی ایشان را خطاب به مردم خطاکار کوفه پس از عاشورا تقدیم می‌کنم:

«شما سوگندهای خود را در میان
فایل صوتی کلاس درس حقوق بین الملل عمومی 1 استاد ارحام هاشم پور  دانشگاه آزاد اسلامی ارومیه
این پست تا آخر ترم به روز رسانی خواهد شد.
جلسه اول : لینک اول در صورت عدم دانلود به لینک دوم مراجعه کنید.
جلسه دوم : لینک اول در صورت عدم دانلود به لینک دوم مراجعه کنید.
      میثم هاشم خانی_کارشناس اقتصادی
حتی افزایش یک ریال قیمت بنزین ظالمانه است؛ مگر اینکه دولت ۱۰۰ % درآمد حاصله را به یارانه نقدی اضافه کند
⚪️ اگر دولت بنزین را گران کند و «قسمتی از» درآمدش به خزانه دولت برود، صرف چه می‌شود؟
قاعدتا بذل و بخشش هر چه بیشتر دلار دولتی یا وام‌های هنگفت بدون بهره یا مواد اولیه ارزان در بین نورچشمی ها
⚪️ خلاصه اینکه فروش بنزین و گازوییل و برق و گاز به قیمتی کمتر از یک‌پنجم قیمت افغانستان و پاکستان و هند، قطعا م
هر چی دارو نیاز بوده مصرف کردم اما سرفه هام قطع نمیشه انگار راه تنفسیم زخم شده خشکی گلو و مخاط بینی اذیتم میکنه هنوزم تنگ نفس دارم شبها کلا بی خوابم فقط چند ساعت سر صبح از شدت خستگی و بیخوابی غش میکنم دیگه سرفه و تنگ نفس حالیم نمیشه
به شدت نگران نوید هستم دیشب سردرد داشت چشماشم میسوخت و درد میکرد کلیه هاشم درد داشت وقتی گفت این مشکلات رو داره داشتم سکته میکردم بعد خودش ادامه داد نگران نباش مال هی چشم تو گوشی دوختن هست گفتم کلیه هات، گفت یه بار
فکر می‌کردم دوره آدم های حیوان آزار تموم شده. فکر می‌کردم فضای مجازی، آموزش دوست داشتن و احترام گذاشتن به حقوق حیوانات رو به مردم داده، اما چیزی که دیروز دیدم خلاف تمام این تفکراتم بود. یه فروشنده چای و نسکافه تو امام زاده هاشم، با نصف لیوان آب جوش به سگی که داشت می‌رفت و کار به کار کسی نداشت حمله کرد. صدای ناله ی سگ و لبخند زشت این مرد از یادم نمیره. فکر می‌کردم فضای مجازی برخورد با این پست فطرت ها رو بهمون یاد داده. اما نه... من و همه سکوت کر
حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمد حسین عظیمی متولد 1348 در شیراز درس سطح را در شیراز نزد مرحوم آیت‌الله سید محمد هاشم دستغیب فرا گرفت و درس خارج را از محضر حضرات آیات وحید خراسانی، سبحانی، مرحوم عباس خاتم یزدی و جوادی آملی بهره برد. ایشان مدت 25 سال است که سابقه تدریس دروس سطح و خارج را در حوزه علمیه قم دارا هستند. همچنین ایشان هم اکنون مسؤول بخش تفسیر مرکز فقهی ائمه اطهار و مدرس تفسیر هستند. ایشان در هنر نیز مانند خوشنویسی و شعر دستی دارند.
#در_مکتب_عاشورا
یزیدیان از روز اول که خون سرور جوانان اهل بهشت را بر زمین ریختند به شکل های مختلف از جمله گرداندن اسرا و بانوان حرم آل الله در شهرهای مختلف و کوچه و بازار و نسبت دادن عنوان خارجی به ایشان، سعی کردند که ذکر و یاد اباعبدالله علیه السلام را از دل و جان مردم پاک کنند اما این امر نشدنی است که عقیله ی بنی هاشم قسم جلاله خورده است یاد اهل بیت علیهم السلام همیشه زنده خواهد ماند.«(ای یزید) هر چه نیرنگ و تلاش داری به کارگیر، به خدا قسم نه ی
بسم الله الرحمن الرحیم
شرح علم النفس الفلسفی 
تقریرات السید جعفر الحكیم لدروس الشیخ غلام رضا فیاضی

ت
عنوان الدرس
الرابط

1
التعریف بالكتاب و المصادر المعتمدة ، و مقدمة فی تعریف النفس 

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29
یه مدته کارای خونه رو کم و بیش انجام میدم
که تا وقتی هستم یه باری از رو دوش مامان بابا بردارم
دیگه رسما به چشم کُزِت نگام میکنن :/
مامان که صبحا میزنه بیرون میگه یه فکری برا ناهار بکن
آلو هاشم یکم خراب شده بود میگه تقصیر تو بود خوب بهشون نرسیدی :/
میگه بیا فلان کار رو بکن میگم باشه بعد مثلا یکم دیر میرم میگه یه باشه الکی میگی دیگه ولش میکنی
دیروزم بابا اومده میگه سی تومن بهت میدم برو انباری رو تمیز کن :////
نرفتم
امروز اومد گفت پنجاهش میکنم پاشو برو
یه خاطره پررنگ من از کودکیم دارم.یه دوستی بود که موقع فوتبال بازی کردن دو تا تیردروازه گل‌کوچیک داشت که با کمک بچه‌ها میاورد چند تا خیابون اونورتر فوتبال بازی می‌کردیم. یه بار سر یه مسئله‌ای بچه‌ها با این دعوا کردن دروازه‌هاشم پرت کردن سمتش. تنهاترین شده بود عملا، من کمکش کردم دروازه‌هاش رو تا خونه برد، اونم خیلی ازم تشکر کرد. ولی حس اون لحظه‌ای که همه چیز جلوی چشمش خراب شد، استیصالش وقتی دروازه‌ها رو انداختن سمتش و جوش یه طرف یکی از در
✍ میثم هاشم خانی

⚪️ با وجود مخالفت‌های مکتوب و منتشرشده نگارنده با بخش بزرگی از سیاست‌های دولت آقای احمدی‌نژاد، قاطعانه معتقدم که اصل ایده «یارانه نقدی» یکی از صحیح‌ترین سیاست‌گذاری‌های اقتصادی کشور در ۵۰ سال اخیر بوده است. هر چند که بعد از ارائه این ایده صحیح و منطقی، متاسفانه فرایند اجرایی آن تا به امروز به قدری بد بوده که محبوبیت آن روز به روز کم و کمتر شده است.

⚪️ درباره دفاع از اصل ایده «یارانه نقدی»، باید به دو سوال کلیدی پاسخ
نام فیلم : سرکوب
ژانر : اجتماعی
زبان : فارسی
تاریخ اکران در سینما : ۲ مرداد ماه ۱۳۹۸
مخاطب : بزرگسالان
پخش : فیمسازان مولود – آپ مدیا
 کارگردان : رضا گوران
بازیگران : باران کوثری ، سارا بهرامی ، الهام کردا ، پردیس احمدیه ، رویا افشار و جمشید هاشم پور
خلاصه داستان : در فیلم سرکوب ، نمایش سه شخصیت دختر که به دلیل رفتار پدرشان خانه را ترک میکنند و پس از مدتی پس از ناپدید شدن پدر دوباره به خانه برمیگردند و حضور آنها اتفاقاتی را به همراه دارد. در فیلم
ولادت امام علی علی السلام

ولادت امام علی علیه السلام در سیزدهم رجب سال 30 عام الفیل رخ داده است. بنا به نقل علمای شیعه[۱] و گروه زیادی از اهل سنت ولادت آن حضرت در خانه خدا اتفاق افتاده است. این جریان از اختصاصات آن حضرت است و در تاریخ بشریت سابقه نداشته و بعد از آن نیز تکرار نشده است    زمان ولادت امام علی علی السلام    امام علی بن ابی‌طالب بن عبدالمطلب بن هاشم بن عبدمناف در سیزده رجب سال سی‌ام عام الفیل یعنی 23 سال پیش از هجرت نبو
عالم امروز پر از ماتم و رنج و محن است
گرد غم بر سر هر محفل و هر انجمن است
این چه شور است که بر پا شده در ارض و سماء
این چه سوز است که در سینه هر مرد و زن است
بانگ وفریاد به گوش آید از افلاک مگر
رحلت ختم رسولان و عزای حسن است

تشنه ی قطره‌ای از کوثر جام حسنیم
                                                    همه محتاج عنایات مدام حسنیم
به خدا شیعه و مأموم حسن بود حسین
                                                    ما غلامی ز غلامان غلام حسنیم
صلح او حافظ فت
بوقول مریضه
کاش یه دامپزشکی بود میومد خونه
آخه موندم اصا چطوری ببرمش شهر
با چی؟ چه ریختی؟
باید براش کالسکه بچه بگیرم:))))) جغجغه هاشم بزارم پیشش پاشونو ببندم در نرن:))))
جدی موندم اصا....

تقصیر خودمه
به اون خانومه خندیدم جوجه شو آورده بود من الان باید قدمزنان دست در دست بوقول از خیابونا رد شیم ببرمش دکتر....:))))
شاید گذاشتمش توی یه کیسه، و با تاکسی رفتم

باسمه تعالیخاندان پیامبر اسلامابوطالبغزل۵
می کند هجرت پیمبر، بهر تبلیغ و شعارنیست دیگر مونس و هم یاوری در آن دیار
حامی احمد بود در طول عمر خود عمواز بزرگان بنی هاشم بود، او خوش تبار
چون ابوطالب سدی محکم بود بر کافراندر حیاتش نیست احمد را اذیت آشکار
بعد فوت جد احمد، او بود قیم نبیسرپرستی می کند وی را، از بین صغار
چون ندیده او پدر را،در حیات و زندگیمی رود هم مادرش ، یکه بماند گل عذار
ساقی مکه بود او حاجیان را مدتیاو پذیرای خلایق بود، از بهر م
تو دوران وبلاگنویسیم یه وبلاگ خیلی روم اثرگذار بود یه وبلاگ خلوت و دنج که نویسنده اش عاشق شهدا و امام حسین(ع) و قمر بنی هاشم(ع) بود.
کم کم متوجه شدم ایشون خواهر شهید هم هستن و پاتوقم شد بهشت زهرا(س) و مزار برادرشون
شهیدی که وقتی وصیت نامه اش رو میخونی به این فکر میکنی واقعا این حرف ها رو یه نوجوون هجده ساله زده؟
از اثرات اون وبلاگ تو زندگیم هم باز شدن پام به بهشت زهرا(س) بود و هم کربلا
خواستم شروع این وبلاگم با یادی از این شهید عزیز باشه و امیدوارم
بسم الله الرحمن الرحیم
شرح علم النفس الفلسفی 
تقریرات السید جعفر الحكیم لدروس الشیخ غلام رضا فیاضی

ت
عنوان الدرس
الرابط

1
التعریف بالكتاب و المصادر المعتمدة ، و مقدمة فی تعریف النفس 

2
تعریف النفس عند أرسطو

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29
قبل از همه زائرایی که فخر میفروشند ، ما نام و نشان مون در ضریح شما افتاد آقا یااباالفضل العباس علیه السلام.. متشکرم.. :) ❤❤حس خیلی خوب و خیلی عاشقانه ایه.. که نام هر دومون کنارهم و خواستمون.. الآن داخل ضریح آقا قمر بنی هاشم هست.. حسی که فقط تو و من میفهمیمش عزیزم.. :)

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

وان مووی