نتایج جستجو برای عبارت :

جریمة الوثبة فی العراق حصیلة الجهل وفقدان البصیرة

متاسفانه مرورگر شما، قابیلت پخش فایل های صوتی تصویری را در قالب HTML5 دارا نمی باشد.توصیه ما به شما استفاده از مروگرهای رایج و بروزرسانی آن به آخرین نسخه می باشدبا این حال ممکن است مرورگرتان توسط پلاگین خود قابلیت پخش این فایل را برای تان فراهم آورد.

متاسفانه مرورگر شما، قابیلت پخش فایل های صوتی تصویری را در قالب HTML5 دارا نمی باشد.توصیه ما به شما استفاده از مروگرهای رایج و بروزرسانی آن به آخرین نسخه می باشدبا این حال ممکن است مرورگرتان
بسم الله الرحمن الرحیم 
تربیة القلب (شرح حدیث جنود العقل و الجهل)

الدروس علیها كلمة سر یتم تسلیمها للمشاركین عند التسجیل فی المادة

ت
عنوان الدرس
الرابط

1
مقدمة فی المراد من القلب السلیم

2
معنى العقل و الجهل وخصوصیة كل منهما

3

4

5

6

7

8

9

10
ماذا قال قائد الثورة عن احداث العراق ولبنان الاخیرة؟
 الأربعاء ٣٠ أکتوبر ٢٠١٩ - ٠٩:١٣ بتوقیت غرینتش

زار قائد الثورة الاسلامیة آیة الله السید علی خامنئی صباح الیوم الاربعاء جامعة "خاتم الانبیاء (صلى الله علیه وآله)" للدفاع الجوی لرعایة مراسم تخریج دفعة جدیدة من ضباط الجیش الایرانی.

العالم - ایران
وخلال هذه الزیارة التی قام بها لجامعة "خاتم الانبیاء (صلى الله علیه وآله)" للدفاع الجوی رعى القائد العام للقوات المسلحة مراسم مشترکة لتخریج د
بسم الله الرحمن الرحیم 

ت
عنوان الدرس
الرابط

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10
بسم الله الرحمن الرحیم 

ت
عنوان الدرس
الرابط

1

2

3
الخیر ز وضده الشر

4

5

6

7

8

9

10
٢٦/٢٦. مُحَمَّدُ بْنُ‌ الْحَسَنِ‌، عَنْ‌ سَهْلِ‌ بْنِ‌ زِیَادٍ، عَنِ‌ ابْنِ‌ أَبِی نَجْرَانَ‌، عَنِ‌ الْعَلَاءِ بْنِ‌ رَزِینٍ‌، عَنْ‌ مُحَمَّدِ بْنِ‌ مُسْلِمٍ‌:
عَنْ‌ أَبِی جَعْفَرٍ عَلَیْهِ‌السَّلاَمُ‌، قَالَ‌: «لَمَّا خَلَقَ‌ اللّٰهُ‌ الْعَقْلَ‌، قَالَ‌ لَهُ‌: أَقْبِلْ‌، فَأَقْبَلَ‌، ثُمَّ‌ قَالَ‌ لَهُ‌: أَدْبِرْ ، فَأَدْبَرَ، فَقَالَ‌: وَ عِزَّتِی وَ جَلَالِی (۱)  مَا خَلَقْتُ‌ خَلْقاً أَحْسَنَ‌ مِنْکَ‌ (۲)،
مقام والای حضرت ابالفضل العباس سلام الله علیه در بیان امام صادق علیه السلام
ابن عنبه نسب شناس بزرگ شیعه روایت کرده است: 
روى الشیخ أبو نصر البخاری عن المفضل ابن عمر انّه قال : قال الصادق جعفر بن محمد علیه السلام : كان عمّنا العباس بن علی نافذ البصیرة صلب الایمان جاهد مع أبی عبد الله وأبلى بلاء حسنا ومضى شهیدا .
امام صادق علیه السلام فرمود: عموی ما عباس علیه السلام دارای بصیرتی نافذ و بینشی عظیم و ایمانی راسخ بود، در محضر امام حسین علیه السلام
#حدیث_مهدوی 
امام صادق(ع)
«یزجر الناس قبل قیام القائم عن معاصیهم بنار یظهر فی السماء و حمره تجلل السماء، و خسف ببغداد و خسف ببلد البصرة، و دماء تسفک بها، و خراب دورها، و فناء یقع فی اهلها، و شمول اهل العراق خوف لا یکون معه قرار».

- «پیش از قیام قائم (ارواحنا فداه) مردم به وسائلی از گناه ترسانیده می شوند:1- به وسیله ی آتشی که در آسمان ظاهر می شود.2- به وسیله ی سرخی فراگیری که آسمان را فرامی گیرد.3- به وسیله ی خسفی در بغداد.4- به وسیله ی خسفی در شهر بصر
جزء من الفیلم الوثائقی "عقیدة الصدمة"، The Shock Doctrine"" عن العراق.

"عقیدة الصدمة" هو اسم کتاب للکاتبة الکندیة الأصل "ناعومى کلاین" و یعتبر من أحسن الکتب الإقتصادیة والسیاسیة بحسب النقاد و یستند إلیه الفیلم الوثائقی "عقیدة الصدمة" و یفسر لنا کیف إجتاحت "رأسمالیة الکوارث العالم" بدایة من تشیلى وحتى العراق عبر الزمن وحول العالم فى طریق طویل، الکتاب و الفیلم لا غنى عنهم للباحثین الإقتصادیین و السیاسیین لتحلیل الأحداث من منظور تاریخى مغایر.
یمکن ت
مقابلة مع سماحة السیّد هاشم الحیدریّ (حفظه الله)حوار: السیّد محمّد السیّد موسى
فی ظلّ التحدیات الکثیرة الراهنة التی تعصف بمجتمعاتنا وثقافاتنا، والتی أصبح معها المنکر معروفاً، والمعروف منکراً، کما الحقّ باطلاً والباطل حقّاً، ظهرت إلى الواجهة أهمیّة الوعی والبصیرة، من أجل التنبّه إلى هذه المخاطر المحدقة بنا ومواجهتها، وبالتالی ترسیخ دعائم هذا الدین، بشکلٍ لا تقوى علیه أعاصیر الکفر والاستکبار فی العالم. وعن هذا الموضوع، یتحدّث سماحة ا
اعتراف ابن حجر مکی به فضائل امام موسی کاظم علیه السلام
ابن حجر مکی از علمای بزرگ اهل تسنن و دشمنان مکتب اهل بیت علیهم السلام در کتابی که بر ضد شیعه نوشته است می‌نویسد:
موسى الكاظم وهو وارثه علما ومعرفة وكمالا وفضلا سمی الكاظم لكثرة تجاوزه وحلمه وكان معروفا عند أهل العراق بباب قضاء الحوائج عند الله وكان أعبد أهل زمانه وأعلمهم وأسخاهم.
موسی کاظم (علیه السلام) علم و معرفت و فضل و کمال را از پدرش به ارث برد و در اثر عفو و گذشت و بردباری که از خود
#دوستان عزیزی که نماز و روزه و ختم قرآن قضای اموات(ره) برگردنشان میباشد می توانند با مراجعه به منوهای بالای صفحه وبلاگ وارد گزینه نماز و روزه استیجاری شوند واین دین بزرگ را از خود ساقط کنند..  /\   /\

#حدیث_مهدوی 
امام مهدی از دیدگاه امام صادق(ع)
«یزجر الناس قبل قیام القائم عن معاصیهم بنار یظهر فی السماء و حمره تجلل السماء، و خسف ببغداد و خسف ببلد البصرة، و دماء تسفک بها، و خراب دورها، و فناء یقع فی اهلها، و شمول اهل العراق خوف لا یکون معه قرار».
بسم الله الرحمن الرحیم
الفتح المبین

رجب 1441 هـ

ت
عنوان المحاضرة
الرابط

1
حقیقة العبودیة و عبودیة الامام الكاظم علیه السلام

2
مراتب الفتح المبین و البصیرة النفسیة

3
المبعث و عبودیة النبی الأكرم صلى الله علیه و آله
هدفنا هو أن نکون مختلفین عن العلامات التجاریة الأخرى فی العالم. التمیز هو میزة تجعلنا نتقدم ، لذلک فإن ما یمیزنا عن جمیع العلامات التجاریة فی العالم واختباره فی مختبراتنا الأکثر تجهیزًا فی العالم هو ما یلی:
1- وجود درجة الحموضة القلویة الطبیعیة والتی للأسف العدید من مارکات معاییر الغذاء والدواء
المخاطر الکیمیائیة تزید درجة الحموضة.
2-الکالسیوم فی أعلى مجموعة قیاسیة یسبب تخثر الدم ونقص هشاشة العظام.
وفقدان الشعر.
3 – صفر نتریت !!!
4 – مستهلک
بسمی تعالی

میتوانید همگی منتشر کنید..

#آمریکا توی #عراق چه غلطی میکنه؟ آمریکا 11  هزار کیلومتر دورتر از مرزهایش در عراق و سوریه و #خلیج_فارس و #خاورمیانه چه غلطی میکنه؟  به خانه هایتان برگردید.. به #جنگ با ملتها پایان بدهید.. بگذارید جهان در آرامش باشد..

What's wrong with #America in #IRAQ ? What is wrong with America although it is eleven thousand miles away from its borders in Iraq, #Syria, the PersianGulf and the #MiddleEast? #Goback to your homes... End the #war with the nations... Let the World become rest and comfort

ماذا تفعل #أمریکا فی عراق بحق
فضائل امام کاظم علیه السلام در کلام احمد بن یوسف قرمانی
احمد بن یوسف قرمانی از علما و مورخین اهل تسنن پیرامون آن حضرت می‌نویسد:
هو الامام الکبیر القدر، الأوحد، الحجة، الساهر لیله قائما، القاطع نهاره صائما، المسمی لفرط حلمه وتجاوزه عن المعتدین کاظما. هوالمعروف عند أهل العراق بباب الحوائج، لأنه ما خاب المتوسل به فی قضاء حجاة قط.
او امامی بلند مرتبه و یگانه و حجت بود. در شب‌ها در حال عبادت و در روزها روزه‌دار بود. به خاطر کثرت بردباری و گذشت

متاسفانه مرورگر شما، قابیلت پخش فایل های صوتی تصویری را در قالب HTML5 دارا نمی باشد.توصیه ما به شما استفاده از مروگرهای رایج و بروزرسانی آن به آخرین نسخه می باشدبا این حال ممکن است مرورگرتان توسط پلاگین خود قابلیت پخش این فایل را برای تان فراهم آورد.

حقن الدهون انتشرت فی الآونة الأخیرة الكثیر من عملیات التجمیل، لزیادة جمال الوجه، حیثُ یستحوذ جمال الوجه والبشرة على اهتمام وتفكیر المرأة، لذلك نجد الكثیر من النساء یلجأن إلى تطبیق العدید من الوصفات الطبیعیة للبشرة قبل التفكیر فی اللجوء إلى عملیات تجمیل الوجه، أمّا فی حال كانت مشاكل الوجه كبیرة ولا یمكن علاجها بالخلطات الطبیعیة یكون الحل بإجراء هذه العملیات التجمیلیة المختلفة للوجه بناءً على طبیعة المشكلة، إنّ عملیات تجمیل الوجه هی ع
الشیعی الذی یزور الحسین علیه السلام ویقیم المجالس علیه أو ینصب موكبا باسمه ویقرأ الزیارات الواردة عن أهل البیت علیهم السلام، ثمّ لا یسعى لتنظیم ولاءاته وعداواته على أساس قیم الحسین(ع) وأصول ملحمة عاشوراء، فكبّر علیه خمساً!لم تدعنا ثورةُ الحسین(ع) أن نُطلِق سراح ولاءنا وعداءنا ینسابان حیث نشاء، فنوالی ونعادی من شئنا دون منهج أو معیار.المعیار الأول والأخیر هو خط الحسین(ع) ومدرسته. هذا هو المعیار الذی یجب أن یكون نصب أعین محبّ الحسین(ع) وخ
السرطان
السرطان (cancer) هو مصطلح طبّی یشمل مجموعة واسعة من الامراض التی تتمیز بنموّ غیر طبیعی للخلایا التی تنقسم بدون رقابة ولدیها القدرة على اختراق الأنسجة وتدمیر أنسجة سلیمة فی الجسم، وهو قادر على الانتشار فی جمیع أنحاء الجسم.ویعرف السرطان بأنه هو عبارة عن نمو غیر طبیعی لنسیج من أنسجة الجسم لذا فهو یصیب أنواعا مختلفة من الأعضاء وتختلف الأعراض عادة بإختلاف العضو أو النسیج المصاب وهناک أعراض عامة قد تظهر مع وجود المرض مثل فقدان الوزن وفقد
حقن الدهون

انتشرت فی الآونة الأخیرة الكثیر من عملیات التجمیل، لزیادة جمال الوجه،
حیثُ یستحوذ جمال الوجه والبشرة على اهتمام وتفكیر المرأة، لذلك نجد الكثیر
من النساء یلجأن إلى تطبیق العدید من الوصفات الطبیعیة للبشرة قبل التفكیر
فی اللجوء إلى عملیات تجمیل الوجه، أمّا فی حال كانت مشاكل الوجه كبیرة
ولا یمكن علاجها بالخلطات الطبیعیة یكون الحل بإجراء هذه العملیات
التجمیلیة المختلفة للوجه بناءً على طبیعة المشكلة، إنّ عملیات تجمیل الوج
إن مشاهد الرحمة والرأفة التی یعیشها الزائر خلال أسبوع فی مسیرة الأربعین أكثر فی كمّها وكیفها ممّا یشاهده الغربی فی بلده خلال عام.وأنّى للثقافة الرأسمالیّة والفكر الأومانی القائم على الأنانیّة وأصالة اللّذة أن یبلور فی الإنسان الخصال الإنسانیة النبیلة كالرحمة والرأفة والإیثار والجود والسخاء؟!مهما غُلّفت الأخلاقُ التجاریّة بغلاف مكارم الأخلاق فإنها لا تترك فی النفوس أثرها، بل تدع أبناء بیئتها البائسة متعطشین إلى جرعة أخلاق حقیقیة غی
پاکسازی و بهسازی عراق
عراق کشوری در همسایگی ایران است، که اشتراکات فرهنگی و تاریخی بسیاری با ایران دارد. و اگر آن را ایران دوم بنامیم کم نگفته ایم، (عراق در اصل ایرانک بوده). یکی از مزایای این کشور استفاده از ان، بعنوان آلترناتیو ایران بوده، که دشمنان غربی، برای حمله به ایران از آنجا شروع میکردند. اما مردم عراق توانسته اند همه آنها را تبدیل به فرصت کنند، بطوریکه تمام هزینه های دریافتی از انگلیس، یا آمریکا را به ایران منتقل کرده اند. چه در زما
[۱] کِتَابُ‌ الْعَقْلِ‌ وَ الْجَهْلِ‌
۱/۱. أَخْبَرَنَا (۱)  أَبُو جَعْفَرٍ مُحَمَّدُ بْنُ‌ یَعْقُوبَ‌، قَالَ‌: حَدَّثَنِی عِدَّةٌ‌ مِنْ‌ أَصْحَابِنَا مِنْهُمْ‌: مُحَمَّدُ بْنُ‌ یَحْیَى الْعَطَّارُ، عَنْ‌ أَحْمَدَ بْنِ‌ مُحَمَّدٍ، عَنِ‌ الْحَسَنِ‌ بْنِ‌ مَحْبُوبٍ‌، عَنِ‌ الْعَلَاءِ بْنِ‌ رَزِینٍ‌، عَنْ‌ مُحَمَّدِ بْنِ‌ مُسْلِمٍ‌: عَنْ‌ أَبِی جَعْفَرٍ عَلَیْهِ‌ السَّلاَمُ‌، قَالَ‌: «لَمَّا خَلَقَ‌ اللّٰهُ‌ الْعَقْ
سلام بابا 
خوبی؟
این اولین ماموریت طولانی بعد به دنیا اومدنت هست. الان چهارماه و حدود ۱۵ روزته و تصویری که به ماانت زنگ می‌زنم گهگاهی شما هم افتخار میدی یکم با من حرف می‌زنی. اول اینکه کلی یاد تو  مامان خوشگلت بودم تو نجف و کربلا و ان‌شالله کاظمین چون الان تو تاکسی به سمت کاظمین نشستم.
حقیقتا تصور نمی‌کردم دوری ازت انقدر سخت باشه و دلم برای بغل کردنتون تنگ شده شدید ولی بالاخره کاری که از رو اعتقادت انتخاب کرده بابات سختیای خودشو داره. شاید
سلام بابا 
خوبی؟
این اولین ماموریت طولانی بعد به دنیا اومدنت هست. الان چهارماه و حدود ۱۵ روزته و تصویری که به ماانت زنگ می‌زنم گهگاهی شما هم افتخار میدی یکم با من حرف می‌زنی. اول اینکه کلی یاد تو  مامان خوشگلت بودم تو نجف و کربلا و ان‌شالله کاظمین چون الان تو تاکسی به سمت کاظمین نشستم.
حقیقتا تصور نمی‌کردم دوری ازت انقدر سخت باشه و دلم برای بغل کردنتون تنگ شده شدید ولی بالاخره کاری که از رو اعتقادت انتخاب کرده بابات سختیای خودشو داره. شاید
لا یُدرى من بین الملایین من خدّام الأربعین وزوّاره أیهم أوفر حظّا وأعظم أجرا؟! ومَن السبّاق فی ماراثون الأربعین؟ إن قواعد الحساب لدى الله تضرب بقواعد الریاضیات عرض الجدار، فلیس من الیسیر بل من المستحیل أن نعرف خیر زائر وأفضل خادم من بین هذه الجماهیر الملیونیة. فلعلّ الأم أو الزوجة التی تعدّ حقیبة زوجها أو ابنها لتودّعه إلى الزیارة بلوعة الشوق واللهفة إلى قبر الحسین(ع)، دون أن تجد إلى الزیارة من سبیل، هی لا تقلّ أجرا ممّن أرسلته وودّعته ب
حقن الوجه بالدهون
انتشرت فی الآونة الأخیرة الکثیر من عملیات التجمیل، لزیادة جمال الوجه، حیثُ یستحوذ جمال الوجه والبشرة على اهتمام وتفکیر المرأة، لذلک نجد الکثیر من النساء یلجأن إلى تطبیق العدید من الوصفات الطبیعیة للبشرة قبل التفکیر فی اللجوء إلى عملیات تجمیل الوجه، أمّا فی حال کانت مشاکل الوجه کبیرة ولا یمکن علاجها بالخلطات الطبیعیة یکون الحل بإجراء هذه العملیات التجمیلیة المختلفة للوجه بناءً على طبیعة المشکلة، إنّ عملیات تجمیل ال
٣/٣. أَحْمَدُ بْنُ‌ إِدْرِیسَ‌، عَنْ‌ مُحَمَّدِ بْنِ‌ عَبْدِ الْجَبَّارِ، عَنْ‌ بَعْضِ‌ أَصْحَابِنَا: رَفَعَهُ‌ إِلَىٰ‌ أَبِی عَبْدِ اللّٰهِ‌ عَلَیْهِ‌ السَّلاَمُ‌، قَالَ‌: قُلْتُ‌ لَهُ‌: مَا الْعَقْلُ‌؟ قَالَ‌:«(۱) مَا عُبِدَ بِهِ‌ الرَّحْمٰنُ‌، وَ اکْتُسِبَ‌ بِهِ‌ الْجِنَانُ‌». قَالَ‌: قُلْتُ‌: فَالَّذِی (۲)  کَانَ‌ فِی مُعَاوِیَةَ‌؟ فَقَالَ‌: «تِلْکَ‌ النَّکْرَاءُ (۳)، تِلْکَ‌ الشَّیْطَنَةُ‌، وَ هِیَ‌ شَبِیهَةٌ
71-  و من خطبة له (علیه السلام)
> فی ذم أهل العراق و فیها یوبخهم علی ترک القتال و النصر یکاد یتم ثم تکذیبهم له <
أَمَّا بَعْدُ یَا أَهْلَ الْعِرَاقِ فَإِنَّمَا أَنْتُمْ کَالْمَرْأَةِ الْحَامِلِ حَمَلَتْ فَلَمَّا أَتَمَّتْ أَمْلَصَتْ وَ مَاتَ قَیِّمُهَا وَ طَالَ تَأَیُّمُهَا وَ وَرِثَهَا أَبْعَدُهَا. أَمَا وَ اللَّهِ مَا أَتَیْتُکُمُ اخْتِیَاراً وَ لَکِنْ جِئْتُ إِلَیْکُمْ سَوْقاً وَ لَقَدْ بَلَغَنِی أَنَّکُمْ تَقُولُونَ عَلِیٌّ
تهدف عملیة تغییر صمام القلب لزرع صمام قلب جدید، صناعی أو بیولوجی، مکان الصمام المصاب، والذی یقع بین حجرات القلب، حفاظا على سلامة أدائه. هنالک أربعة صمامات فی القلب، وهی تفصل بین حجرات القلب العلویة (الأذینین) وحجرات القلب السفلیة (البطینین)، کما أنها تفصل بین حجرات القلب والشرایین الرئیسة: الصمام التاجی (الذی یعرف أیضاً باسم الصمام المیترالی)، الصمام الثلاثی الشرفات (Tricuspid)، الصمام الأبهری (الأورطی)، والصمام الرئوی.
وظیفة صمامات القلب هی
آویزان شدن چهار تن از علمای ارشد اهل تسنن به قاطر امام رضا علیه السلام !!!
عجلونی از علمای بزرگ اهل تسنن می‌نویسد:
وفی مسند الفردوس لمادخل علی بن موسى الرضا نیسابور بغلة شهباء فخرج علماء البلد فی طلبه منهم یحیی بن یحیی و ابن راهویه و احمد بن حرب و محمد بن رافع فتحلقوا بلجام دابة .
هنگامی كه امام رضا سوار بر قاطر وارد نیشابور وارد شد علما به استقبال خارج شدند و یحیی بن یحیی و ابن راهویه و احمد بن حرب و محمد بن رافع به افسار قاطر امام رضا آویزان ش
 أَبِی عَبْدِ اللَّهِ ع
قَالَ: قُلْتُ لَهُ مَا الْعَقْلُ قَالَ مَا عُبِدَ بِهِ‏ الرَّحْمَنُ‏ وَ اکْتُسِبَ بِهِ
الْجِنَانُ قَالَ قُلْتُ فَالَّذِی کَانَ فِی مُعَاوِیَةَ فَقَالَ تِلْکَ
النَّکْرَاءُ تِلْکَ الشَّیْطَنَةُ وَ هِیَ شَبِیهَةٌ بِالْعَقْلِ وَ لَیْسَتْ
بِالْعَقْلِ.[1]
طبق این حدیث، عقل چیزی است که اگر کسی آن را داشته باشد، خداوند
را عبادت و بهشت را کسب می‌کند.
راوی از امام می‌پرسد، آن چیزی که معاویه داشت چه بود؟
امام در جواب فر
 پیش از برگزاری بازی تیم ملی ایران و عراق موج همبستگی خاصی در فضای مجازی بین هواداران دو تیم ایجاد شده است.
بخش ورزشی مجله خبری ورزشی اسپورت‌استار

به گزارش خبرگزاری فارس، امروز در چارچوب مرحله مقدماتی رقابت‌های جام جهانی در گروه C از ساعت 17 و 30 دقیقه تیم ملی کشورمان و عراق در دیدار رفت در امان به مصاف هم خواهند رفت.
این دیدار به دلیل حواشی و تظاهرات اخیری که در عراق رخ داد و به دلیل مسائل امنیتی با تصمیم فیفا به میزبانی امان در اردن برگزار
استحیاء از حیاء و شرم است و حیاء از صفات حمیده و اخلاق پسندیده است و اخبار در فضیلت آن بسیار است:از حضرت صادق علیه السّلام روایت شده که فرمود 
«الْحَیَاءُ مِنَ الْإِیمَانِ، وَ الْإِیمَانُ فِی الْجَنَّة»
 (حیاء از ایمان و ایمان در بهشت است)
«الْحَیَاءُ وَ الْعَفَافُ‏ وَ الْعِیُّ  مِنَ الْإِیمَانِ.»
 (حیاء و پاکدامنى و خوددارى از سخنى که نمیداند، از ایمان است) و نیز فرمود
«الْحَیَاءُ وَ الْإِیمَانُ‏ مَقْرُونَانِ‏ فِی قَرَنٍ فَإِذَا ذَه
درس منطق المظفر

منطق  (مولف شیخ مظفر) کے ابتدا سے اردو زبان میں دروس (/2020 02/04) مدرس : سید احمد علی نقوی
                  الجزء الاوّل: التصورات

المدخل و المقدمة
درس 01: منطق کی ضرورت/ علم منطق کی تعریف
                                   (عبارت: خلق الله الانسان مفطورا على التفکیر...)
درس 02: علم حصولی اور علم حضوری/ حصولی کے اقسام
                                   (عبارت: المنطق آلة: و انظر الى کلمة (آلة) فی .)
درس 03: علم اور اقسام علم کی عبارت کی تطبیق

مقابلة مع سماحة السیّد هاشم الحیدریّ (حفظه الله)حوار: السیّد محمّد السیّد موسى
فی ظلّ التحدیات الکثیرة الراهنة التی تعصف بمجتمعاتنا وثقافاتنا، والتی أصبح معها المنکر معروفاً، والمعروف منکراً، کما الحقّ باطلاً والباطل حقّاً، ظهرت إلى الواجهة أهمیّة الوعی والبصیرة، من أجل التنبّه إلى هذه المخاطر المحدقة بنا ومواجهتها، وبالتالی ترسیخ دعائم هذا الدین، بشکلٍ لا تقوى علیه أعاصیر الکفر والاستکبار فی العالم. وعن هذا الموضوع، یتحدّث سماحة ا
اعمال شبهای قدر/مشترک و اختصاصی

شب قدر،  شبی است
که در تمام سال هیچ شبی به فضیلت آن نمی رسد و عمل در آن بهتر از عمل در هزار ماه است.
در این شب برنامه های یک سال هر کس مقدر می گردد. در شب قدر ملائکه و روح که اعظم ملائکه
است به اذن پروردگار، خدمت امام زمان علیه السلام مشرف می شوند و مقدرات هر کس را
به امام عرضه می دارند.

اعمال شب‌های قدر بر دو نوع است:
اعمالی که در هر سه شب انجام می‌ شود و به اعمال مشترک معروف است و اعمالی که مخصوص هر یک از شب‌های مب
به افزایش قیمت بنزین هیچ کس اعتراض نداشت، و همه اینها دروغ می گویند! زیرا همانطور که سلبریتی ها پیام دادند، دکتر روحانی را دوست دارند، و هنوز هم جایزه خود را به او تقدیم می کنند. نوه امام خمینی نیز او را تایید کرد. لذا هیچکس از طرفدارن روحانی در این اعتراضات شرکت نداشتند، و حضور خود را تکذیب می کنند. کسانی هم که به روحانی رای ندادند، یا از او برگشتند تا صبح صبر کردند، تا نظر صریح رهبری را بشنوند. ایشان هم قضیه را تایید کرد، بنابراین بسیجی ها و خ
جریان‌شناسی جریان احمد الحسنحجت‌الاسلام والمسلمین حسین حجامی
۳ سال پیش
اندیشه تابناک مهدویت، در طول تاریخ به اشکال مختلف مورد سوءاستفاده قرار گرفته و عده‌ای آن را دستاویزی برای رسیدن به مطامع خود قرار داده‌اند. تقریباً همزمان با تولد این اندیشه گران‌سنگ و با گذشت مدت کوتاهی از زمان جاری‌شدن بشارت به ظهور مهدی(عج) بر زبان مبارک پیامبر گرامی اسلام(ص)، ادعای مهدویت از سوی بعضی افراد یا برای بعضی کسان آغاز شد و تاکنون نیز ادامه داشته
22حدیث در معرفت نفس روایت کرده که در ذیل ذکر مى شود:

١ -
الکیس من عرف نفسه و اخلص اعماله
؛ زیرک کسى است که خود را شناخت و اعمالش را (براى خدا) خالص گردانید.

٢ -
المعرفه بالنفس انفع المعرفتین؛
خودشناسى سودمندترین دو شناخت است.

مترجم گوید: علامه طباطبائى در المیزان مى فرماید:
ظاهرا مراد آن جناب از دو معرفت، معرفت به آیات انفسى و آیات آفاتى است که
خداى تعالى فرموده:

(
سنریهم ایاتنا فى الافاق و فى انفسهم حتى یتبین لهم انه الحق اولم یکف بربک انه على
فتنه ها ممکن است باز هم ادامه یابد! زیرا سرچشمه آنها یعنی آمریکا و اروپا مجازات نشدند. فقط چند نفر فریب خورده را دستگیر و مجازات می کنند. دلایل ادامه فتنه کشته سازی است. فرضا 143 نفر هم کشته شده باشند، دشمنان باید شرم کنند که این فتنه را به راه انداختند. آنها باید اعدام شوند نه اینها. حالا که دست پیش گرفته اند، برای این است که خط  و ربط را گم کنند. زیرا هزینه سنگینی کرده بودند، ولی همه باد هوا شد. نیچر وان به مایک پنس گفته: شما که 7تریلیون دلار در عر
ترکیه به اسانی به سوریه لشکر کشی کرده، مردم آنجا را به خاک و خون کشیده، همانطور که در گذشته، اسکندرون را ضمیمه خاک خود کرده و: آرارات را از ایران به سرقت برد. اکنون نیز اساس اخبار محرمانه ای که در اختیار ماهین نیوز است، می خواهد  بخش جدیدی به کشور خود ضمیمه نماید. یعنی واقعا کسی نیست مقابل او بایستد؟ لیرهای ترکیه چشم چه کسانی را کور کرده است؟ چون می خواهد اس سیصد، از روسیه بخرد روسیه دست او را باز گذاشته؟ یا چون گاز از ایران می خرد مجاز به هر کا
عرض ادب

نوشته ی زیر به دنبال جستجوی پاسخی روشن بر پرسشی در ارتباط با اشکالی وارده برنظریه وحدت وجود نگاشته می گردد، شروع نطفه آن توسط سوالی ست که جناب آقای خیام در خلال سخنان خود در کلاس عرفان از منظر قرآن و احادیث مطرح نمودند و در نهایت به شاکله مقابل متصور گشت: 
مساله شرور در عالم وجود و تقریر آن در مکتب وحدت وجود.

یزدان پناه – سید یدالله / از کتاب مبانی و اصول عرفان نظری
بر اساس وحدت شخصیه وجود، شرور چگونه توجیه‌پذیرند؟ اگر بپذیریم

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها