نتایج جستجو برای عبارت :

الامام موسی بن جعفر الکاظم علیهماالسلام وکل ما یم ان نعرفه عنه

أعلام الهدایة الإمام موسى بن جعفر(علیه السلام)
کلیات عن الإمام موسى الکاظم علیه السلام
شذرات من حیاة الامام الکاظم (ع)
الامام الکاظم (علیه السلام).. أسوة العبادة والصبر والجهاد 
الأمام الکاظم راهب آل محمد صاحب السجدة الطویلة المعذب فی قعر السجون وظُلم المطامیر
انْطِبَاعَاتُ عُلَمَاءِ السُّنَّةِ حَوْلَ الإمَامِ الکَاظِمِ (ع)
نبذة من سیرة الأمام موسى بن جعفر الکاظم(علیه السلام)
من حکم الامام الکاظم علیه السلام الخالدة
رسالة الامام الکاظم
قال السید الشهید سماحه آیت‌الله‌العظمی محمدباقر الصدر فی شان الامام الخمینی:ذوبّوا فی الخمینی فانّه ذابّ فی‌الاسلامو نحن نقول: اِنّا ذابّون فی الامامِ الخامنه‌ای فانّه ایضاً ذابّ فی الاسلامِ الحقیقی.و معناها الامام‌الخمینی و الامام‌الخامنه‌ای کلاهما ذابّان فی‌الاسلام.
فضائل امام کاظم علیه السلام در کلام احمد بن یوسف قرمانی
احمد بن یوسف قرمانی از علما و مورخین اهل تسنن پیرامون آن حضرت می‌نویسد:
هو الامام الکبیر القدر، الأوحد، الحجة، الساهر لیله قائما، القاطع نهاره صائما، المسمی لفرط حلمه وتجاوزه عن المعتدین کاظما. هوالمعروف عند أهل العراق بباب الحوائج، لأنه ما خاب المتوسل به فی قضاء حجاة قط.
او امامی بلند مرتبه و یگانه و حجت بود. در شب‌ها در حال عبادت و در روزها روزه‌دار بود. به خاطر کثرت بردباری و گذشت
در ستایش حضرت موسی بن جعفر(ع)ای مرد خدا،شمیم باران داریدر ملک وجود خود گلستان داریکوچه شود از یمن عبورت خوشبوهمراه خودت فصل بهاران داریدو و بر تو پرنده ها می چرخندمانند همیشه ای سخی نان داریپیداست تو را به چهره نور ملکوتدر سینه خود کتاب قرآن داریگویند به تو حضرت موسی الکاظمچون خشم فرو خوری و پنهان داریدارند به تو توسل اصحاب خردو اندر حرمت همیشه مهمان داریخرگاه تو باشد ای شهنشه،دلهافرزند و نوه به خاک ایران داریبا ظلم و ستم ستیز کردی همه عمر
سلیقہ ایک ہی جیسا محمد اور جعفر کا
قرینہ ایک ہی ابھرا محمد اور جعفر کا
ہے ریشہ ایک ہی حقا محمد اور جعفر کا
نہیں فرق اک نہیں ابن محمد اور محمد میں
شمائل میں خصائل میں فضائل اور ابجد میں
نتیجہ ایک ہی نکلا محمد اور جعفر کا
ادامه مطلب
سلیقہ ایک ہی جیسا محمد اور جعفر کا
قرینہ ایک ہی ابھرا محمد اور جعفر کا
ہے ریشہ ایک ہی حقا محمد اور جعفر کا
نہیں فرق اک نہیں ابن محمد اور محمد میں
شمائل میں خصائل میں فضائل اور ابجد میں
نتیجہ ایک ہی نکلا محمد اور جعفر کا
ادامه مطلب
امام کاظم علیه السلام
دورنمایی قدیمی از حرم کاظمین

نقش
امام هفتم شیعیان

نام
موسی بن جعفر(ع)

کنیه
ابوالحسن اول • ابوابراهیم • ابوعلی

زادروز
ذی‌الحجه ۱۲۷ق یا ۷ صفر ۱۲۸ق.

زادگاه
ابواء -مدینه

مدت امامت
۳۵ سال (۱۴۸ق تا ۱۸۳ق)

شهادت
۲۵ رجب، ۱۸۳ق.

مدفن
کاظمین

محل زندگی
مدینه

لقب(ها)
کاظم • باب الحوائج • عبد صالح

پدر
امام صادق(ع)

مادر
حمیده بربریه

همسر(ان)
نجمه

فرزند(ان)
امام رضا(ع) • معصومه • إبراهیم • قاسم • شاهچراغ •حمزه • عبد
اذعان محمد بن طلحه شافعى به فضائل امام کاظم علیه السلام

محمد بن طلحه شافعى از علمای اهل سنت می‌نویسد:

✍ أبی الحسن موسى بن جعفر الکاظم ( علیهما السلام ) الإمام موسى الکاظم ( علیه السلام ) هو الإمام الکبیر القدر ، العظیم الشأن ، الکبیر المجتهد ، الجاد فی الاجتهاد ، المشهور بالعبادة ، المواظب على الطاعات ، المشهود له بالکرامات ، یبیت اللیل ساجدا وقائما ، ویقطع النهار متصدقا وصائما ، ولفرط حلمه وتجاوزه عن المعتدین علیه دعى کاظما، کان یجازى
#دوستان عزیزی که نماز و روزه و ختم قرآن قضای اموات(ره) برگردنشان میباشد می توانند با مراجعه به منوهای بالای صفحه وبلاگ وارد گزینه نماز و روزه استیجاری شوند واین دین بزرگ را از خود ساقط کنند..  /\   /\

امام کاظم علیه السلام

دورنمایی قدیمی از حرم کاظمین

نقش
امام هفتم شیعیان

نام
موسی بن جعفر(ع)

کنیه
ابوالحسن اول • ابوابراهیم • ابوعلی

زادروز
ذی‌الحجه ۱۲۷ق یا ۷ صفر ۱۲۸ق.

زادگاه
ابواء -مدینه

مدت امامت
۳۵ سال (۱۴۸ق تا ۱۸۳ق)

شهادت
۲۵ رجب، ۱۸۳

میلاد امام جعفر صادق و پیامبر (ص)

تو آمدی و جهان غرق در خِرَد می‌شد
دلیل‌ها همه با عشق مستند می‌شد
تو آمدی پر و بالی دهی به این دل‌ها
به پای درس تو هفت آسمان رصد می‌شد
میلاد رسول اکرم و ولادت امام جعفر صادق (ع) بر همگان مبارک باد

پیام تبریک میلاد رسول اکرم و امام جعفر صادق

درخلوت شب آمنه زیبا پسری زاد
 تنها نه پسر بربشریت پدری زاد
 در فتنه بیدادگران دادگری زاد
چشم همه روشن که چه قرص قمری زاد 
 میلاد رسول اکرم (ص) و امام جعفرصادق (ع) بر ه
باعرض تسلیت شهادت امام هادی علیه السلام
 محمد بن احمد بن عبیدالله از امام هادی و آن حضرت از پدرش امام
جواد از علی بن موسی الرضا از موسی بن جعفر از امام صادق علیهم‏السلام نقل
می‏نماید که حضرت فرمود:
«علیکم بالورع فانه الدین الذی نلازمه و ندین الله تعالی به و نریده ممن
یوالینا لا تتعبونا بالشفاعة».. «ورع و پرهیزکاری را پیشه کنید که این
همان دینی است که ما ملازم آن هستیم و با آن خدا را عبادت می‏نماییم و آن
را از کسی که ولایت ما را پذیرفته م
  ابو جعفر  گوید ابو عبدا لله جعفر  بن محمد ع در 65 سالگی بسال 148 در گذشت   بعداز مام باقر ع 34 سال زندگی. کرد  8 یونس بن یعقوب گوید  شنبدم موسی بت جعفر ع میعرمو دمن پدرم را در دوجامهشطوی که لباس احرامش بود و نیز با یکی  از پیراهنهای  خودش و عمامه  علی بن الحسین ع و بردیکه  انرک بچهل  دینار خربده بود کفن کرد توضیح شطا نام قریه  ایست نزدیک   مصر که پارچه هایی را که در انجا میبافند شطوی مینامندو برد بضم باه  پارچه راه راهی بود که بدوش میانداختند ونو
                      اللهم احفظ صاحب هذالدعا من شر جمیع المحنة و الداءد

بسم الله الرحمن الرحیم

7= دعا دیدن امام زمان(ع) : یا اسمع السامعین یا ابصر الناظرین یا اسرع الحاسبین یا احکم
 الحاکمین یا خالق المخلوقین یا رازق المرزوقین یا ناصر المنصورین یا ارحم الراحمین یا دلیل المتحیرین
یا غیاث السمتغیثین یا مالک یوم الدین ایاک نعبد و ایاک نستعین یا صریخ المکروبین یا مجیب دعوة 
المضطرین انت الله رب العالیمن انت الله لا اله الا انت الملک الحق
کلیات حول الإمام علی الهادی علیه السلام
الامام الهادی(علیه السلام) فی سطور
شهادة الإمام الهادی علیه السلام فی الثالث من رجب دروس الحلم والصبر والصمود
الإمام علی الهادی(ع).. شمس الحق فی منظومة العلم والمعرفة
من هو الامام الهادی ؟ .. کل ما ترید أن تعرفه عن الامام علی الهادی !
تتمثل سیرة الإمام الهادی (ع) الثقافة الشیعیة
من هم الخلفاء العباسیین الذین عاصرهم الامام الهادی علیه السلام ؟
الإمام الهادی (علیه السلام) وتکامل بناء الجماعة الصالحة وتح
۲۰. زیارت حضرت معصومه(س)
قالَ الامام الجواد(ع ) : مَنْ زارَ قَبْرَ عَمَّتی بِقُمْ، فَلَهُ الْجَنَّةُ .امام جواد (ع):هرکس قبر عمّه ام را در قم زیارت کند، اهل بهشت خواهد بود.(کامل الزیارات، ص ۵۳۶ ، ح ۸۲۷۲۱. شریکان ظلم
قالَ الامام الجواد(ع ) : الْعامِلُ بِالظُّلْمِ وَالْمُعینُ لَهُ وَالرّاضی بِهِ، شُرَکاءٌ .امام جواد (ع):انجام دهنده ظلم و کمک دهنده ظلم و کسی که راضی به ظلم باشد، هر سه شریک خواهند بود.(کشف الغمّه، ج ۲ ، ص ۳۴۸۲۲. تواضع
قالَ الامام الجوا
تفسیر البرهان فى فضل سورة یس: الشیخ فى مجالسه باسناده قال قال ابو عبد الله علیه السلام علموا اولادکم یس فانها ریحانة القرآن.
و فى الامالى عن على علیه السلام قال الحسن و الحسین علیهما- السلام ریحانتا رسول الله (ص) (روح من سفینة البحار).
و فى مسند احمد بن حنبل (ج 5 ص 51) باسناده عن مبارک بن فضالة فى الحسن اخبرنى ابوبکرة ان رسول الله (ص) کان یصلى فاذا سجد وثب الحسن على ظهره و على عنقه فیرفع رسول الله رفعا رفیقا لئلا یصرع قال فعل ذلک غیر مرة فلما قضى‏ 
#حدیث_مهدوی 
پیامبر اکرم(ص)
الا و نحن بنو عبدالمطلب سادة اهل الجنة انا و علی و جعفر و حمزة و الحسن و الحسین و فاطمة و المهدی (علیه‌السلام) .
آگاه باشید که ما فرزندان عبدالمطلب: من و علی و جعفر و حمزه و حسن و حسین و فاطمه و مهدی (سلام الله علیهم)، سروران اهل بهشتیم .
سلیم بن قیس/ ص245
یکی از شش "پنج کتاب" دیگر عبارتست از:
1- الغیبة اثر نعمانی
2- الغیبة اثر شیخ طوسی
3- اکمال الدین و اتمام النعمة اثر شیخ صدوق
4- الفصول العشرة فی الغیبة اثر شیخ مفید
5- مسأله وجیزة فی الغیبة اثر سیّد مرتضی کتابی که می توان آن را اساس عقائد بعدی امامیّه در موضوع غیبت دانست و یکی از مآخذ اصلی غیبت به شمار می رود،کتاب «البرهان علی صحة طول عمر الامام صاحب الزمان (عج)» تألیف «محمّد بن علی کراجکی»، (متوفّی 449 هـ. ق) یکی از شاگردان بر جسته ی شیخ مفید است.او در
The Return of Jafar 1994,بازگشت جعفر,بدون سانسور,داستان انیمیشن The Return of Jafar,دانلود انیمیشن The Return of Jafar 1994 720p,دانلود انیمیشن بازگشت جعفر The Return of Jafar 1994,دانلود رایگان,دانلود زیرنویس فارسی انیمیشن The Return of Jafar 1994,دانلود مستقیم کارتون The Return of Jafar 1994,دوبله فارسی,زیرنویس کارتون بازگشت جعفر 1994,قسمت دوم کارتون علاء الدین,
ادامه مطلب
عن ابی‏ عبدالله (ع) قال عشر خصال من صفات الامام:
«العصمه و النصوص و ان یکون اعلم الناس، و اتقاهم لله و اعلمهم بکتاب الله و ان یکون صاحب الوصیه الظاهره، و یکون له المعجز و الدلیل و تنام عینه و لا ینام قلبه و لایکون له فی‏ء، و یری من خلفه کما یری من بین یدیه.»
امام جعفر صادق علیه‏السلام فرمود: ده خصلت از صفات امام معصوم است:
1-پاکدامنی و عصمت
2- نص و صراحت بر امامت
3- داناترین مردم
4- پرهیزگارترین مردم برای خدا
5- داناتر از همه به کتاب خدا
6- صاحب وصیت
مبعث الرسول
السلام و الصلاه علی سیدنا رسول الله خاتم النبیین محمد المصطفی (صلی الله علیه و آله)
و السلام علی اخیه و وصیه و خلیفته الامام المبین امیرالمؤمنین علیّ بن ابی طالب و آلهما المعصومین
السلام علی مولانا الامام سید الشهداء الحسین بن علی
السلام علی سیدنا ابی الفضل العباس
السلام علی مولانا الامام زین العابدین علی بن الحسین
 دانلود کتاب اندیشه اسلامی ۱ سبحانی

دانلود فایل

دانلود کتاب اندیشه اسلامی 1 آیت الله جعفر سبحانی دکتر محمد ...offering.ghalamirani.ir › html Translate this page دانلود کتاب اندیشه اسلامی 1 آیت الله جعفر سبحانی دکتر محمد محمدرضایی | offering | 2087. سلام و عرض ادب فراوان خدمت شما پژوهشگر عزیز و دوستدار علم. خرید فایل ... دانلود کتاب اندیشه اسلامی ۱ سبحانیdlebook44-byn.atrinblog.ir › post68... Tran
مبعث الرسول
السلام و الصلاه علی سیدنا رسول الله خاتم النبیین محمد المصطفی (صلی الله علیه و آله)
و السلام علی اخیه و وصیه و خلیفته الامام المبین امیرالمؤمنین علیّ بن ابی طالب و آلهما المعصومین
السلام علی مولانا الامام سید الشهداء الحسین بن علی
السلام علی مولانا الامام زین العابدین علی بن الحسین

مدح حضرت امام سجاد (سلام الله علیه) اینجا
 سیرة النبی الأکرم محمد الأمین ( صلى الله علیه وآله )

قبسات من حیاه النبی صلی الله علیه و آله و اهل بیته علیهم السلام

حیاة النبی وأهل بیته علیهم السلام -  کتاب نخبة من العلماء

إذا کان وصی النبی (ص)معلوماً من البدایة، فلماذا علق النبی ...

الإمام جعفر الصادق علیه السلام

من هو الامام جعفر الصادق ؟

کرامات الإمام الصادق(ع) 

الإمام الصادق علیه السلام سیرة ومسیرة 

الإمام الصادق (ع) رجل العلم والجهاد، ورجل التنظیم والتشکیلات

المنهج ال
به خاطر باور داشتن به «معنا» فکر می کردم روحی مؤمنانه تر از جعفر دارم. تا این که دیدم جعفر وقتی جسمِ قرآنش را دست می گیرد چه حس آرامشی دارد. دیدم که مفاتیح چه عزیز است برایش. دیدم که راحت تر از من می رود سراغ روضه ها و سخنرانی ها. حتی راحت تر سینه می زد، پس جعفر برای چه گریه می کرد؟ برای چه سینه می زد؟ جعفر می گفت حادثۀ کربلا جوری طراحی شده که هر کدام از اجزای حادثه به تنهایی تکانت دهد.

+ رست خیز (کآشوب 2) - دبیر مجموعه: نفیسه مرشدزاده
جعفر بن ابیطالب در جنگ موته به شهادت رسید، پیامبر اکرم دست یتیمی بر سر ۳ فرزند(عبدا...،عون،محمد،)کشید،وفرمود:ان له جناحین فی الجنه من یاقوت احمر،برای او دو بال در بهشت است،وفرمودند:غذا را برای خانواده جعفر ببرند،واین سنت شد،که کسی که از دنیا میرود،دیگران برایآنها غذا درست کنند ،وبه خانه آنها ببرند.
نماز جعفر طیار از کیست؟
نماز جعفر طیار از جمله نمازهای مستحبی است که تأکید زیادی به خواندن آن شده است.
این نمازی است که پیامبر (ص) در روز فتح خیبر که مصادف بود با بازگشت جعفر بن ابی‌طالب از حبشه به مدینه به او یاد داد و در مورد آن فرمود:
«اگر توانستى این نماز را هر روز و اگر نتوانستى هر هفته و اگر نتوانستى هر ماه و اگر نتوانستى هر سال و اگر نتوانستى در عمر خود یک بار بخوان. اگر این نماز را خواندى، خداوند گناهان بزرگ و کوچک، قدیم و جدید و گناه عمدى
«بسم الله الرحمن الرحیم»
اربعینیه  الامام الحسین (ع) طریق الی السماء.البعض یلقی طریقه الی السماء بادی الطریق وآلاخر فی وسط الطریق وهنا لک من یلقاء فی النهایه.لکن مجموعه منهم بصل الی النهایه لکن لا یصبحون من اهل السماء کالذی ادرک الحسین (ع) فی لیله عاشوراء و لم یناصروه.السماء محصور للذین فرغوا واخلصوا قلوبهم للمهدی (عج).
اللهم عجل لولیک الفرج
کلیات عن الإمام علی السجاد علیه السلام
دور الإمام السجاد(علیه السلام) فی مواجهة الانحرافات الاخلاقیة والاجتماعیة بعد واقعة عاشورا
الامام علی بن الحسین (السجاد ) درب من دروب العقیدة الاسلامیة والفکر المجید
بماذا أجاب الإمام السجاد الرجل الذی استغرب تضحیة الإمام الحسین بنفسه وعیاله ...
الامام زین العابدین وتربیة العلماء
الامام السجاد (ع) والبناء الفکری والثقافی للأمة
ومضات من حیاة الإمام السجاد(ع)...فی ذکرى ولادته
سیرة الإمام علی زین العاب
السلام علیکم یا اهل بیت النبوه
السلام علی مولانا الامام ابی الحسن علی بن الحسین زین العابدین
السلام علی مولانا الامام ابی جعفر محمد بن علی الباقر

السلام علیکم یا اهل بیت ابی عبد الله
 لعن الله ظالمیکم 

یا سیدتنا یا رقیه

اللهم عجل لولیک الفرج
#حدیث_مهدوی
احادیث عن الامام المهدی(عجله الله تعالی فرجه الشریف)
أکثروا الدعاء بتعجیل الفَرج فإنَّ ذلک فرجُکُم
ای شیعه ما 
براى تعجیل فَرَج زیاد دعا کنید، زیرا همین دعا کردن، فَرَج و گشایش شماست.
منابع:الإحتجاج على أهل اللجاج (للطبرسی) / ج 2 / 471 / احتجاج الحجة القائم المنتظر المهدی صاحب الزمان صلوات الله علیه و على آبائه الطاهرین ..... ص : 461الوافی / ج 2 / 425 / بیان ..... ص : 419بحار الأنوار (ط - بیروت) / ج 52 / 92 / باب 20 علة الغیبة و کیفیة انتفاع الناس به فی غی
حسن بن عیسی گوید چون امام حسن عسگری ع در گذشت مردب از اهل مصر بمکه امدو مالی متعلق بناحیه همراه داشت دران باره اختلاف پبداشد  بعضی از مردم گفتنداما م عسگریع بدون فرزند مرده و جانشبن او همان جعفر   کذاب است برخی گفتند او فرزند بجا گذاشته حسن بن عیسی مردیرا که کنیه اش ابو طالب بود  همراه نامه بسامره فرستاد او نزد  جعفر امد واز دلبل وبرهان خواست جعفر گفت اکنون حاضر نیست او بدر خانه امد ونامه را باصحاب ما داد جواب امد خدا در باره رفیقت حسن بن  عی
جبرئیل خادم امام رضا علیه السلام
ذهبی از علمای بزرگ اهل تسنن می‌نویسد:
وقتی از ابو نواس شاعر برجسته عرب می‌پرسند: تو راجع به همه چیز شعر سرودی، چرا راجع به علی بن موسی الرضا (علیهما السلام) شعر نمی‌گویی؟ می‌گوید:
فعلام ترکت مدح ابن موسی
و الخصال الّتی تجمّعن فیه
قلت: لا أستطیع مدح إمام
کان جبریلُ خادماً لأبیه
«من دیدم راجع به همه چیز شعر سرودم ولی حرفی درخور شأن والای علی بن موسی الرضا (علیهما السلام) ندارم و بیان من در باره او جسارت در محضر
امام صادق ع فرمود نجاشی دنبال جعفر بن ابیطالب  و اصحابش فرستاد آنها وارد شدند نجاشی در اتاقی روی خاک نشسته و جامه های کهنه پوشیده بود جعفر گوید چون اورا بآنحال دیدیم از او بترسیدم که مبادا دیوانه شذه باشد چون وضع و پریدگی چهره مارا دید گفت سپاس خدایی که محمد ص را یاری کرد و چشمش را روشن نمود شمارا مژده ندهم گفتم پادشاهاچرا گفت اکنون بکی ار کار ااگاههای مناز سر زمین شما آمد و بمن گزارش داد که خدای عزوجل   پیعمبرش محمد ص را یاری فرموده ود سمنش
- سفیان بن عیینة گفت: جابر بن یزید الجعفی را ترک کردم و از او چیزی نشنیدم؛ زیرا او می‌گفت: رسول خدا (ص) علی را فراخواند و آن چه [از خدا] تعلیم دیده بود به او آموخت؛ سپس علی، حسن را پیش خود خواند و آن چه [از رسول خدا] آموخته بود به او تعلیم داد؛ سپس حسن، حسین را خواند و آن چه [از پدرش] آموخته بود به او آموخت؛ سپس حسین پسرش [علی بن الحسین] را فراخواند و آن چه فراگرفته بود به او آموخت. سپس جابر این سخن را ادامه داد تا [پس از ذکر محمد بن علی] به جعفر بن محمّد

کمک جعفر غلامی به تیم فوتبال وحدت بروجرد

50.000.000 ریال هزینه مراسم سالگرد مرحوم پدر گرامی آقای جعفر غلامیبه تیم فوتبال جوانان وحدت بروجرد اهدا شدبه دنبال حضور تیم فوتبال جوانان وحدت بروجرد در لیگ دسته اول ایرانآقای جعفر غلامی از چهره های خوش نام و از ورزشکاران اخلاق مدار بروجردتوسط سایت فرهاد داودوندی مبلغ 50.000.000 ریال ( پنج میلیون تومان ) به مسوولین تیم فوتبال وحدت بروجرد اهدا نمودصمیمانه برای آقای جعفر غلامی که به مناسبت سالگرد د
جبرئیل خادم امام رضا علیه السلام
ذهبی از علمای بزرگ اهل سنت عمری می‌نویسد:
وقتی از ابو نواس شاعر برجسته عرب می‌پرسند: تو راجع به همه چیز شعر سرودی، چرا راجع به علی بن موسی الرضا (علیهما السلام) شعر نمی‌گویی؟ می‌گوید:
فعلام ترکت مدح ابن موسی
و الخصال الّتی تجمّعن فیه
قلت: لا أستطیع مدح إمام
کان جبریلُ خادماً لأبیه
«من دیدم راجع به همه چیز شعر سرودم ولی حرفی درخور شأن والای علی بن موسی الرضا (علیهما السلام) ندارم و بیان من در باره او جسارت در م
برای مشاهده تصویر در ابعاد اصلی ، روی تصویر بالا و یا اینجا کلیک کنید.
برای مشاهده تصویر در ابعاد بسیار بزرگ، اینجا کلیک کنید.
برای دریافت فایل لایه باز (psd) تصویر اینجا کلیک کنید.
تصویر خوشنویسی به کار رفته در این اثر:

الله جل جلاله
برای مشاهده تصویر در ابعاد اصلی ، روی تصویر بالا و یا اینجا کلیک کنید.–لینک کمکی – پیکوفایل–

یا اباالقاسم یا رسول الله
برای مشاهده تصویر در ابعاد اصلی ، روی تصویر بالا و یا اینجا کلیک کنید.–لینک کمکی – پیک
دانلود آهنگ جدید جعفر بی ظرفیت
Download New Music Jafar Bi Zarfiyat
آهنگ جدید جعفر بنام بی ظرفیت
مزه میخورم باک بر بولاخ پیکا توی دستم محکم میرم بالا گرفته عرخ حتی نمیتونم
دستشویی میخوام برم گرفته عرخ ی به تو دلم گرم بود تو هم که اونجوری تگری زدی و پاچیدی بدجوری

دانلود آهنگ با کیفیت 320

متن آهنگ بی ظرفیت

آهنگ های جعفر
#شهید #جعفر #حیدریان  #فردوئی
نام  پدر:   غلامرضا
تاریخ  تولد:  1335/03/10
محل  تولد:   قم-روستای فردو
تاریخ  شهادت:    1361/01/02 
محل  شهادت:  کرخه
عملیات :  فتح المبین
محل  دفن:  گلزار شهدای شیخان
وصیت نامه:
 و نرید ان نمن علی الذین استضعفوا 
فی الارض و  نجعلهم الائمه و نجعلهم الوارثین
لینک معرفی شهدای جمهوری اسلامی ایران در پیامرسان بومی سروش
وصیت نامه:
وصیت نامه:
آنزیم ها هم
جایگاهِ فعال دارند
یعنی با چیزی جز آن اصلِ کاری
جفت نمیشوند
جز آن را
نمیخواهند ...
حالا
تو هی از من بپرس :
چرا من؟!^_^
#مریم_قهرمانلو
{کاربر یک عدد دانشجوی مهندسی صنایع که داره رو پروژه ی کارشناسی که مربوط به داروسازی!! و مدل سازی ویروس و ... هست کار میکند}
پ.ن1:
نوشته بود وقتی با من حرف میزنی دهنتو ببند!
پ.ن2:
گر عدالتی برای
مردم وجود ندارد ،
اجازه نده آرامشی هم برای دولت وجود داشته باشه...
امیلیانو_زاپاتا
پ.ن3:
اینکه فکر میکنیم همه چی کار آمر

امیر المومنین علیه السلام باب هدایت
شیخ ابی جعفر برقی رضوان الله علیه عالم بزرگ شیعه روایت کرده است:
✍ عنه، عن محمد بن حسان السلمى، عن محمد بن جعفر، عن أبیه، قال: علی علیه السلام باب الهدى، من خالفهکان کافرا، ومن أنکره دخل النار. وفی روایة أبی حمزة، قال: سمعت أبا جعفر علیه السلام یقول: قال رسول الله صلى الله علیه وآله: التارکون ولایة علی، المنکرون لفضله، والمظاهرون أعداءه، خارجون عن الاسلام، من مات منهم على ذلک .
امام صادق علیه السلام فر
#حدیث_مهدوی
وأما وجهُ الانتفاع بی فی غیبتی فکالانتفاع بالشمس إذا غیبها عن الأبصار السحاب وإنی لاَمانٌ لأهل الأرض کما أن النجومَ أمانٌ لأهل السماء
ای شیعه ما 
نفع بردن از من در زمان غیبتم مانند نفع بردن از خورشید هنگام پنهان شدنش در پشت ابرهاست و همانا من ایمنی بخش اهل زمین هستم، همچنان که ستارگان ایمنی بخش اهل آسمانند.
منابع:الإحتجاج على أهل اللجاج (للطبرسی) / ج 2 / 471 / احتجاج الحجة القائم
دانلود
پاورپوینت خلاصه کتاب اندیشه اسلامی1 جعفر سبحانی تألیف دکتر محمد رضایی،
در قالب ppt و در 213 اسلاید، قابل ویرایش، شامل بخش اول: انسان و ایمان،
الف) ضرورت و منافع خودشناسی، ب) حقیقت انسان از دیدگاه قرآن، ج) ابعاد روح
و روان انسان، د) بحران

p { margin-bottom: 0.1in; direction: ltr; line-height: 120%; text-align: left; }

p { margin-bottom: 0.1in; direction: ltr; line-height: 120%; text-align: lامام
مهدی(
عج):

این
را بدانید که حق با ما است و غیر ما نمی‌تواند
چنین ادعائی کند مگر دروغ‌گو و افتراء
زننده باشد

(
کلمه
الامام مهدی ، صفحه ۲۰۷).
امام
مهدی (عج):
خدایا
برای من و شیعیانم گشایشی از تنگناها و
ناراحتی‌ها مرحمت فرما
(کلمه
الامام مهدی،صفحه۳۲۱).

امام
مهدی (
عج):

هریک
از شما باید کارهایی را انجام دهید که به
محبت ما نزدیک و ازآنچه موجب ناراحتی و
خشم م
تقویم شیعه
ششم جمادی الاول
جنگ موته
در سال هفتم هجرت در چنین رزی جنگ موته به وقوع پیوست. تعداد مسلمین در این جنگ سه هزار نفر و تعداد کفار صد هزار نفر بود. این جنگ از آنجا آغاز شد که حارث بن امیر ازدی که حامل نامه‌ای از پیامبر صلی الله علیه و آله به قیصر روم بود، در زمین‌های موته به دستور شرحبیل بن عمرو سردار لشکر روم دستگیر شد و دست‌های او را بستند و گردنش را زدند. پیامبر صلی الله علیه و آله از شنیدن این خبر بسیار ناراحت شدند و لشکری به موته روا
افراد زیادی در طول تاریخ وجود دارند که توانسته اند به دستاوردهای مهمی دست یابند و در زندگی خود و دیگران تاثیر بسزایی بگذارند و نام خود را در آینده زنده نگه دارند. رشته های متعددی در سراسر جهان وجود دارند که افرادی بزرگی را در خود دیده اند که یکی از آن ها حقوق است. رشته حقوق یکی از مهم ترین زمینه ها در هر جامعه ای به شمار می رود؛ به همین دلیل چهره های علمی این رشته در نزد افراد جایگاه خاصی دارند. یکی از این چهره ها دکتر ناصر کاتوزیان می باشد.
حقو
امامت معصومین علیهم السلام و غیبت امام زمان علیه السلام در کلام رسول خدا صلی الله علیه و آله
الفضل بن شاذان فی كتاب إثبات الرجعة : عن فضالة بن أیوب ، عن أبان بن عثمان ، عن محمد بن مسلم قال : قال أبو جعفر ؟ ، قال رسول الله له العلی بن أبی طالب علیهما السلام : یا علی أنا أولى بالمؤمنین من أنفسهم، ثم أنت یا علی أولى بالمؤمنین من أنفسهم ، ثم الحسن، ثم الحسین ، ثم علی بن الحسین ، ثم محمد بن علی ، ثم جعفر بن محمد ، ثم موسی بن جعفر ، ثم علی بن موسى، ثم محمد
تقویم شیعه
بیست و پنجم رجب
شهادت امام موسی بن جعفر علیهما السلام
در این روز در سال ۱۸۳ هجری قمری بنا بر مشهور امام موسی بن جعفر علیهما السلام، در حبس سندی بن شاهک (لعنت الله علیه) به شهادت رسیدند. به روایت مرحوم کلینی روز شهادت حضرت موسی بن جعفر علیهما السلام ششم رجب است. هارون ملعون به ظاهر برای زیارت و در حقیقت برای دستگیر نمودن حضرت موسی بن جعفر علیهما السلام و فرستادن آن حضرت از مدینه به بغداد به مسجد النبی صلی الله علیه و آله آمد.
خلفای ظا
تقویم شیعه
بیست و پنجم رجب
شهادت امام موسی بن جعفر علیهما السلام
در این روز در سال ۱۸۳ هجری قمری بنا بر مشهور امام موسی بن جعفر علیهما السلام، در حبس سندی بن شاهک (لعنت الله علیه) به شهادت رسیدند. به روایت مرحوم کلینی روز شهادت حضرت موسی بن جعفر علیهما السلام ششم رجب است. هارون ملعون به ظاهر برای زیارت و در حقیقت برای دستگیر نمودن حضرت موسی بن جعفر علیهما السلام و فرستادن آن حضرت از مدینه به بغداد به مسجد النبی صلی الله علیه و آله آمد.
خلفای ظا
امام مهدی عجل الله فرجه در کلام امام رضا علیه السلام
شیخ صدوق رضوان الله علیه روایت کرده است:
۳۵- حدثنا أحمد بن زیاد بن جعفر الهمدانی رضی الله عنه قال: حدثنا علی بن إبراهیم بن هاشم عن أبیه عن عبد السلام بن صالح الهروی قال سمعت دعبل بن علی الخزاعی یقول لما أنشدت مولای الرضا علیه السلام قصیدتی التی أولها: مدارس آیات خلت من تلاوة * ومنزل وحی مقفر العرصات فلما انتهیت إلى قولی: خروج إمام لا محالة خارج * یقوم على اسم الله والبركات یمیز فینا كل حق وبا
بسم الله

توقیع مبارک از ناحیه مقدسه به وسیله جناب محمد بن عثمان (رضوان الله علیه)عن ابی الحسین محمد بن جعفر الاسدی، قال کان فیما ورد علی من الشیخ ابی جعفر محمد بن عثمان العمری قدس الله روحه فی جواب مسائلی الی صاحب الزمان(علیه السلام):
ادامه مطلب
تیاتر آقای اشمیت کیه ، اثر سباستین تیری ، کاری از گروه های نمایشی دانشگاه آزاد اسلامی اوز و سایه اوز به کارگردانی جعفر کمالی پس از اخذ مجوز از اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان گراش ، بمدت 4 شب از تاریخ 17 بهمن ماه 98 الی 20 بهمن ماه در سالن اجتماعات سراجی بروی صحنه رفت.
 در این تیاتر جعفر کمالی ، اناهیتا پیمانی ، عبدالوهاب کریمی و ابولقاسم نظامی بازی می کنند .
  داستان‌هایی از امام جعفر صادق (ع)

سیره‌ی امام جعفر صادق (ع)

شخصیت
امام صادق(ع) به اندازه‌ای جامع و برجسته است که افزون بر شیعیان، عالمان و
عارفان اهل تسنن نیز توجهی ویژه به آن حضرت داشته و برتری علمی و شخصیتی
ایشان را ستوده و از آن حکایت‌ها نقل کرده‌اند. در ادامه روایاتی از سیره ی
امام صادق(ع) را می‌خوانیم.
فضیلت میهمان بر میزبان
محمّد بن قیس حکایت کند:
روزى در محضر مبارک امام جعفر صادق علیه
السلام نام گروهى از مسلمانان
*دو  ہی  ذاتیں  سمجھی  ہیں مرتبہ  محمد (ص) کا**اک وصی محمد (ص) کا اک خدا محمد (ص) کا*
*سوچیئے کہ پھر چہرہ ہوگا کتنا نورانی**چاند بن گیا ہے جب نقش پا محمد (ص) کا*
*مسند محمد پر جعفر آنے والے ہیں**پھر جہان دیکھے گا آئینہ محمد کا*
*پھر  سے  ہر  طرف ہوگا  تذکرہ محمد (ص) کا**جعفر (ع) آ کے کھولینگے مدرسہ محمد (ص) کا*
*آ کے باب صادق پر بو حنیفہ یوں بولے**مجھکو مل گیا لوگو اب پتہ محمد ص کا*
*یہ امام صادق (ع) ہیں  یہ فقط وہ کہتے ہیں**جو کہا خدا کا ہے جو کہا محمد (ص) کا*
*اے نب
امام
مهدی(عج):
همانا
بهشت جایگاهی است که در آن آبستن شدن و
زایمان برای زنان نخواهد بود.
پس
هرگاه مؤمنی آرزوی فرزند نماید خداوند
متعال بدون جریان حمل و زایمان فرزند مورد
دلخواهش را به او می‌دهد همان‌طوری که
حضرت آدم را آفرید

(بحارالانوار،
ج۵۳،
صفحه۱۶۳).امام
مهدی (عج):
همیشه
حق با ما است ، هرکس ما را یاری نکند موجب
وحشت ما نخواهد بود
(
کلمه
الامام مهدی ، صفحه 234).
امام
مهدی(عج):

درکنار
خانه کعبه:
خدایا
وعده‌ای را که به من عنایت فرمودی تحقق
ببخش و
#حدیث_مهدوی 
امام زین العابدین(ع)
«ابو خالد کابلی می گوید: به خدمت امام زین‌العابدین علیه‌السلام وارد شدم و عرض کردم: ای فرزند پیامبر! به من خبر ده از کسانی که خداوند اطاعت آنها را بر من واجب کرده و محبت آنها را بر من فرض نموده، و بر همگان واجب است که بعد از رسول اکرم صلی الله علیه و آله از آنها پیروی کنند. فرمود:«ای کنگر! «اولی الأمر» که خدای تبارک و تعالی آنها را بر مردم، امام واجب الاطاعه قرار داده، امیر مومنان علی بن ابی طالب علیه‌السلام، س
امام
مهدی (عج):

کیفیت
استفاده از من در زمان ناشناس زندگی‌ام
(
غیبتم)
مانند
استفاده مردم از نور خورشید است آنگاه‌که
ابرها آن را از دیده پنهان نمودند

(
کلمه
الامام مهدی ، صفحه ۲۲۵).
امام
مهدی (عج):

درباره
وقت ظهور باید بدانید که زمان آن در اختیار
خداوند است و هر کس وقت ظهور را تعیین
نماید دروغ‌گو است

(المحجه،صفحه۲۲۱).

امام
مهدی (عج):
آیا
به این حقیقت پی نبرده‌اید که محال است
خداوند کره زمین را بدون نماینده‌ای از
طرف خود خالی گذارد ؛ آشکار یا پ
 یکی از اصحاب  گوبد سالیکه هارون حج گزارد امام رضا ع از مدینه  بققصد حج  بیرون شد تا بکوهی رسید که دست چپ  راهست وقتی بجانب مکه. روی روی و بان کوه فارع قطعه قطعه شود ما معنی این سخن نفهمیدیم  چون از انجا پشت کردو هارون رسید در انجا بار انداخت جعفر بن یحیی برمکی که در در بار هارون. دولت و شوکت بزرگی داشت بالای ان کوه رفت  ودستور دادبرای او در انجا  مجلسی بسازند چون از مکه باز گشت بالای ان کوه رفت ودستور دادخرابش کنند و چون بعراق باز گشت امر هارو
#حدیث_مهدوی 
کلام امام زمان(عج)
إذا أذن الله لنا فی القول ظهر الحق واضمحل الباطل وانحسر عنکم إلی الله ارغبُ فی الکافیة وجمیل الصُنعِ والولایة
ای شیعه ما هر گاه خداوند به ما اجازه دهد که سخن بگوییم، آن وقت حق آشکار و باطل از میان می‌رود، و حق بر شما معلوم گردد. امیدوارم خداوند ما را مشمول لطف و عنایت و ولایت خویش قرار دهد.
منابع:الغیبة (للطوسی)/ کتاب الغیبة للحجة / النص / 289 / 4 - فصل بعض معجزات الإمام المهدی ع و ما ظهر من جهته ع من التوقیعات على یدی
١٧/١٧. عَلِیُّ‌ بْنُ‌ إِبْرَاهِیمَ‌، عَنْ‌ أَبِیهِ‌، عَنْ‌ جَعْفَرِ بْنِ‌ مُحَمَّدٍ الْأَشْعَرِیِّ‌، عَنْ‌ (۱) عُبَیْدِ اللّٰهِ‌ الدِّهْقَانِ‌، عَنْ‌ دُرُسْتَ‌، عَنْ‌ إِبْرَاهِیمَ‌ بْنِ‌ عَبْدِ الْحَمِیدِ، قَالَ‌: قَالَ‌ أَبُو عَبْدِ اللّٰهِ‌ عَلَیْهِ‌السَّلاَمُ‌: «أَکْمَلُ‌ النَّاسِ‌ عَقْلاً أَحْسَنُهُمْ‌ خُلُقاً»(۲).

ترجمه:
١٧/١٧.على بن ابراهیم، از پدرش، از جعفر بن محمد اشعرى، از عبیداللّٰه دهقان، از دُرست، از اب
دانلود آهنگ یه روز تو آسمون عقابی داشتیم همیشه منو اون یه خوابی داشتیم
دانلود اهنگ های مرتضی جعفر زاده
دانلود تمام اهنگ های مرتضی جعفر زاده
دانلود اهنگ مرتضی جعفرزاده ساقی

کلیپ فلک چه کردی با داداشی من حسین عاشقی
دانلود اهنگ مرتضی جعفرزاده داداشی
اهنگ مرتضی جعفرزاده رفیق
دانلود اهنگ مرتضی جعفرزاده فلک
بسم الله الرحمن الرحیم
مغناطیس العشق الحسینی
الاستعداداً للأربعین على المستوى الروحی و المعرفی ، تم طرح مجموعة حوارات بعنوان مغناطیس العشق الحسینی ، سنة 1441هـ 

ت
عنوان المحاضرة
الرابط

1
معنى التربیة الحبیّة، و مقدّماتها التی یلزم على الزائر تحصیلها

2
المعرفة بالمحبة ، و المعشوق هو المعبود

3
المحبة و العمل ، عمل الشاكرین
اصلا استاد عادتشونه روایت خوندن سر کلاس؛ حتی وقتایی که موضوع درس ظاهرا ربطی نداره، یه روایت مهمونمون می کنن

امام صادق (علیه السلام)- فی زیارة الامام الحسین(علیه السلام)-:
من زاره کان اللهله من وراء حوائجه، و کُفیَ ما أهمَّه من أمر دنیاهُ.

صرتم خیس شده و این نشونه ی خوبیه!
این یعنی دلم میگه: هنوز به من امید داشته باش؛ هنوزم  می تونم دلتنگ خوبیها باشم. 
این یعنی من هنوز زنده ام...
الحمدلله علی کل نعمه
امیر المومنین علیه السلام پرچم هدایت
شیخ ابی جعفر برقی رضوان الله علیه عالم بزرگ شیعه روایت کرده است:
✍ عنه، عن علی بن عبد الله، عن موسى بن سعدان، عن عبد الله بن القاسم الحضرمی، عن المفضل بن عمر، عن أبی عبد الله علیه السلام، قال: قال أبو جعفر علیه السلام: ان الله عز وجل جعل علیا علما بینه وبین خلقه لیس بینه وبینهم علم غیره، فمن تبعه کان مؤمنا، ومن جحده کان کافرا، ومن شک فیه کان مشرکا.
امام باقر علیه السلام فرمودند: خدای تبارک و تعالی علی علیه
کرامات امام صادق علیه السلام به اعتراف عالم اهل تسنن

نبهانی از علمای اهل تسنن به نقل از شعرانی عالم بزرگ اهل تسنن می‌نویسد:
جعفر الصادق أحد أئمة ساداتنا آل البیت الكبار ، كان رضی الله عنه إذا احتاج إلى شیء قال یا رباه أنا محتاج إلى كذا ، فما یستتم دعاءه إلا و ذلك الشیء بجنبه موضوعا ، قاله الشعرانی .
جعفر صادق (علیه السلام) یکی از ائمه سادات اهل بیت بزرگوار است. او هر زمانی که چیزی را احتیاج داشت می‌گفت: خدایا فلان چیز را احتیاج دارم. هنوز دعا
قانع به یک استخوان چو کرکس بودن
به زان که طفیل خوان ناکس بودن
با نان جوین خویش حقا که به است
کالوده و بپالوده هر خس بودن
( حکیم عمر خیام)
قومی متفکرند در مذهب و دین
قومی به گمان فتاده در راه یقین
میترسم از آن که بانگ آید روزی
کای بیخبران راه نه آنست و نه این
( امروز روز بزرگداشت حجت الحق الامام عمر ابن ابراهیم خیام نیشابوری است)

مقام عظیم زائر امام رضا علیه السلام
ابن قولویه قمی رضوان الله علیه روایت کرده است:
✍ حدَّثنی أبی رحمه‌الله عن سعد بن عبدالله قال : حدَّثنی علیُّ بن إبراهیم الجعفریُّ ، عن حَمدان الدِّیوانیِّ« قال : دخلت على أبی جعفر الثّانی علیه‌السلام فقلت : ما لِمن زارَ أباک بطوس؟ فقال علیه‌السلام : مَن زارَ قبر أبی بطوس غفر الله له ما تقدَّم مِن ذنبه وما تأخَّر، قال حَمدان : فلقیتُ بعد ذلک أیّوب بنَ نوح بن دُرَّاج فقلت له : یا أبا الحسین إنّی سمعت مول
اذعان ذهبی به فضائل حضرت زینب علیها السلام
ذهبی از علمای بزرگ اهل تسنن می‌نویسد:
«زینب بنت علی بن أبیطالب الهاشمیة ولدت فی حیاة جدها رسول الله ـ صلی الله علیه و سلم ـ و کانت عاقلة لبیبة ولدت من عبدالله بن جعفر علیاً و عوناً و عباساً و أم کلثوم فی دمشق.
زینب دختر علی بن ابی طالب هاشمی (علیهم السلام) در زمان حیات جدش رسول خدا (صلی الله علیه و آله) زاده شد و شخص عاقل و سخنوری بود که از عبد الله بن جعفر این فرزندان را به دنیا آورد: علی، عون، عباس و ام
شیخ طوسی در کتاب «مصباح» در اعمال روز جمعه فرموده : جماعتی از اصحابمان ، از ابو المفضّل شیبانی خبر دادند، که گفت: ابو محمّد عبد اللّه بن محمّد عابد بدالیه حدیثی نقل کرد و به زبان خویش گفت : از مولای خود امام حسن عسکری علیه السّلام در منزلشان در سرّمن رأی، سال دویست و پنجاه و پنج خواسته ام، که بر من املاء فرماید، [ یعنی کلمه کلمه بگوید ] کیفیّت فرستادن صلوات بر پیامبر و جانشینان آن حضرت را ( صلوات اللّه علیهم ) ، و با خود کاغذ بزرگی حاضر کردم ، پس ب
ولایت امیر المومنین علیه السلام مهم‌ترین رکن دین اسلام
ثقة الاسلام کلینی رضوان الله علیه روایت کرده است:
۸- علی بن إبراهیم، عن صالح بن السندی، عن جعفر بن بشیر، عن أبان عن فضیل، عن أبی جعفر (علیه السلام) قال: بنی الاسلام على خمس: الصلاة والزكاة والصوم والحج والولایة ولم یناد بشئ ما نودی بالولایة یوم الغدیر.
امام باقر علیه السلام فرمودند: اسلام بر پنج چیز بنا شده است: نماز، زکات، روزه، حج و ولایت؛ و هیچ چیز به اندازه ولایت در روز غدیر بر آن تاکی
 صفوان بن یحی گوید  جعر بن  محمد بن اشعش بمن گفت میدانی، سبب وارد شدن ما در مذهب تشیع وشناسایی ما بان چه بود با انکه نزد ما هیچ یادی از ان نبود و بانچه مردم شیعیان داشتند ما معرفت نداشتیم  گفتم داستانش چبست  کفت  ابو جعفر  ابوالدوانیق  یعنی منصور دوانیقی  دومین لیفه  عباسی ودانق یکدانک درهم است که تقریبا یک پشیز میشود واین لقب را مردم از نظر  خست و بخلش باو. داده اند  زبرا برای کندن نهر کوفه از مردم سری  یکدانق گرفت بپدرم ابو محمد ن اشعث  گف
امام نووی در (5/306) المجموع می گوید: 
امام شافعی و مولف(شیرازی) و سایر اصحاب تصریح کرده اند که نشستن در یک خانه و تجمع در مکان خاص برای تعزیت گفتن، مکروه است. بلکه بهتر است که اولیای میت دنبال کارهای خود بروند و هر کس در هر کجا یکی از آنان را ببیند، تعزیت گوید. کراهیت اجتماع در محل مخصوص برای زنان و مردان یکسان است. 
سنت است که خویشاوندان و همسایگان، برای اهل میت غذا درست کنند. چنانکه در روایت عبدالله بن جعفر رضی الله عنه آمده است: 
«لَمَّا جَاءَ ن
جزوه راهنما و حل المسائل حسابداری و حسابرسی دولتی - بر اساس کتاب جعفر باباجانی - حسابداری - pdf
جزوه راهنما و حل المسائل حسابداری و حسابرسی دولتی بر اساس کتاب جعفر باباجانی منبع رشته حسابداری و علوم اقتصادی دانشگاه پیام نور شامل 143 صفحه با فرمت pdf ...
دریافت فایل
متوکل بن هارون که در مقدمه صحیفه سجادیه به عنوان راوی اصلی صحیفه معرفی شده است می گوید: روزی یحیی بن زید بن علی (ع) {نوه امام سجاد (ع)} را بعد از شهادت پدرش دیدار نمودم. یحی بن زید از من پرسید آیا تو پسر عمویم جعفر بن محمد { امام صادق(ع)} را ملاقات کرده ای؟ گفتم: آری. گفت: آیا از او شنیدی که عاقبت کار من چه میشود؟ 
گفتم: امام گفت تو نیز مانند پدرت به دلیل قیام علیه بنی امیه کشته می‌شوی. پس چهره‌اش دگرگون شد. به او گفتم: فدایت شوم، من مردم را دیدم ک به پس
#حدیث_مهدوی
فلیعمل کلُ أمرءٍ منکم بما یقربُ به من محبتنا، ویتجنب ما یدنیه من کراهیتنا وسخطنا
ای شیعه ما 
هر یک از شما باید به آنچه که او را به دوستى ما نزدیک مى‌سازد، عمل کند و از آنچه که خوشایند ما نبوده و خشم ما در آن است، دورى گزیند.
منابع:تهذیب الأحکام (تحقیق خرسان) / مقدمةج 1 / 38 / 13 - التوقیعان المبارکان ..... ص : 37الإحتجاج على أهل اللجاج (للطبرسی) / ج 2 / 498 / ذکر طرف مما خرج أیضا عن صاحب الزمان ع
 دانلود کتاب شرح مکاسب علی محمدی خراسانی pdf

دانلود کتاب

دانلود کتاب شرح مکاسب علی محمدی خراسانی جلد اول PDF - قطرهhttps://www.ghatreh.com › news › دانلود-کتاب-شرح-مکاسب-علی-محمدی-خ...۲۷ مرداد ۱۳۹۸ - دانلود کتاب شرح مکاسب علی محمدی خراسانی جلد اول PDF دانلود کتاب شرح مکاسب علی محمدی خراسانی جلد اول مشخصات فایل فرمت: PDF تعداد صفحات: ...Author: علی محمدی خراسانی - کتابخانه دیجیتال (بازار کتاب ...www.ghbook.ir › خانه › جستجو براساس › Authorبازار کتاب اولین و بزرگترین
مهدی است آنکه نهضت قرآن به پا
کند/مهدی است آنکه نیک وبدما زهم جداکند                
قال الکاظم علیه السلام:من کف نفسه عن اعراض الناس اقاله
الله عثرته یوم القیامه ،ومن کف غضبه عن الناس کف الله عنه غضبه یوم القیامه
-البحارج 78 ص305
هرکس که نفس خودراازخیانت به آبروی مردم بازداردخداونددرروزقیامت ازلغزش وخطایش می گذردوهرکس غضب وخشم خود را از مردم بازداردخداونددرروزقیامت اوراازغضب خوددرامان خواهدداشت.

ما آمده ایم که زندگی کنیم تاقیمت پیداکنیم
#حدیث_مهدوی 
کلام امام زمان(عج)
أبَی الله عزّ وجلّ للحقِ إلاّ تماماً وللباطل إلاّ زُهوقاً وهو شاهدٌ علی بما أذکُره
ای شیعه ما خداوند مقدّر فرموده است که حق به مرحله‌ی نهایى و کمال خود برسد و باطل از بین برود، و او بر آنچه بیان نمودم گواه است.
منابع:الغیبة (للطوسی)/ کتاب الغیبة للحجة / النص / 287 / 4 - فصل بعض معجزات الإمام المهدی ع و ما ظهر من جهته ع من التوقیعات على یدی سفرائهالإحتجاج على أهل اللجاج (للطبرسی) / ج 2 / 468 / احتجاج الحجة القائم المنتظر ا
واکنش آقا امام صادق علیه السلام هنگام شنیدن نام عمر بن خطاب و منصور دوانیقی
شیخ الفقها ابو الصلاح حلبی رضوان الله علیه عالم بزرگ شیعه روایت کرده است:
ورووا عن اسماعیل بن یسار ، عن غیر واحد ، عن جعفر بن محمد قال : كان إذا ذكر عمر زنّاه ، وإذا ذكر أبا جعفر أبا الدوانیق زنّاه .
هر گاه در مجلسی نام عمر و منصور دوانیقی می آمد امام صادق علیه السلام می‌فرمودند: ای زنازاده!!!
تقریب المعارف، تالیف ابو الصلاح حلبی، صفحه ۲۴۸

پس بیایید ما شیعیان نیز به اما
السلام علیک یا جعفر بن محمد یا صادقَ البارَّ الأمین
ما که همیشه سرخوش شمیمی از شقایقیم  ****  شیعه که نه ، ولی محبین امام  ِ صادقیم
شهادت امام جعفر صادق علیه السلام، مرد آسمانی مدینه، چشمه جود و سخاوت کوه حلم و بردباری، تجسم اخلاص و صبر و دریای عمیق علوم لدنی بر پیروان آن حضرت تسلیت باد.
بدین وسیله به اطلاع عاشقان اهل بیت عصمت
و طهارت (ع) می رساند که مراسم  تکریم مقام عالی امام صادق علیه
السلام برگزارمی گردد .
زمان حرکت کاروان : جمعه 7 تی ماه 98 
بسم الله الامام المنتظر
کجا هستند برادران من! آنانکه در شاهراه دین بر مراکب حق بر نشستند و بر راه حق عبور نمودند؟! أین عمار؟!
أین ابن التیهان أین ذو الشهادتین؟! وکجا هستند امثال آنها از برادرانشان؟! آنانکه در نوشیدن شربت مرگ با یکدیگر هم پیمان شدند و سرهای ایشان با برید، بسوی فجرهٔ لئام فرستاده شد؟! الذین تعاقدوا علی المنیة.......
ای منتظران بس است این انتظار خاموش. بپا خیزید و با جان ، امضا بر پیمان مولا و جانان زنید..
مولا ، ندای أین عمار سر داد
به نام خداوند بخشنده ی مهربان
«الامام الانیس الرفیق، و الوالد الشفیق، و الاخ الشقیق، و الام البرة بالولد الصغیر، و مفزع العباد فی الداهیة النآد...»
امام همدم و رفیق، پدر مهربان، برادر برابر، مادر دلسوز به کودک، و پناه بندگان خدا در گرفتارى سخت است...»
«... الامام أمین الله فی خلقه، و حجته على عباده و خلیفته فی بلاده، و الداعی إلى الله، و الذاب عن حرم الله.»
... امام امین خداست در میان خلقش و حجت او بر بندگانش و خلیفه او در بلادش و دعوت‏کننده به س
امشبی که‌ خانه‌ی موسی بن جعفر روشن است
آسمان عرش هم چندین برابر روشن است
بضعه‌ی طاهاست این مولود شیرین و ملیح
که به یُمنِ مَقدمش‌ چشم پیمبر روشن است
جلوه فرموده علی دوم از آل علی
بی‌گمان امشب دل اولادِ حیدر روشن است
چشم ظاهر را ببند و چشم باطن باز کن
تا ببینی پهنه‌ی گیتی سراسر روشن است
نورباران است صحن از همت خدام او
این‌حرم‌ این‌روزها یک جور دیگر روشن است
چشم‌های زائران را خوش نوازش می‌کند 
چون‌چراغ گنبدش با نور کوثر روشن است
در قیاس

السلام علی السید ابی طالب

مبعث الرسول صلی الله علیه و آله

السلام علی مولانا الامام ابی عبد الله الحسین
السلام علی مولانا الامام زین العابدین
السلام علی سیدنا علی بن سید الشهداء

پاسخ شبهات مادیگرایان اینجا :

به نام خداوند بخشنده ی مهربان
«الامام الانیس الرفیق، و الوالد الشفیق، و الاخ الشقیق، و الام البرة بالولد الصغیر، و مفزع العباد فی الداهیة النآد...»
امام همدم و رفیق، پدر مهربان، برادر برابر، مادر دلسوز به کودک، و پناه بندگان خدا در گرفتارى سخت است...»
«... الامام أمین الله فی خلقه، و حجته على عباده و خلیفته فی بلاده، و الداعی إلى الله، و الذاب عن حرم الله.»
... امام امین خداست در میان خلقش و حجت او بر بندگانش و خلیفه او در بلادش و دعوت‏کننده به س

السلام علی السید ابی طالب

مبعث الرسول صلی الله علیه و آله

السلام علی مولانا الامام ابی عبد الله الحسین
السلام علی مولانا الامام زین العابدین
السلام علی سیدنا علی بن سید الشهداء

پاسخ شبهات مادیگرایان اینجا :

السلام علیک یا رسول الله (ص)---- السلام علیک یا جعفر بن محمد الصادق(ع)
میلاد باسعادت پیامبرگرامی اسلام(ص) و امام جعفرصادق (ع) بر همه مسلمانان مبارک باد. 

خداوندا به حق نور دینت              رسول  رحمة  للعالمینت
گناه اهل ایمان را ببخشا             روا کن حاجت اهل یقینت

صادق  آل محمد ، جعفر  است      عالم دین ، وارث  پیغمبر است
طالبانِ  علم  و  دانش ، گرد  او       عالمانِ   هر  زمان ،  شاگرد  او
نزد شیعه او رئیس مذهب است 
تعبیر خواب طلا از دیدگاه امام جعفر صادق علیه السلام و سایر معبران علم تعبیر خواب طلا در خواب بیان خواهد شد. تعبیر خواب طلا امام صادق، تعبیر خواب طلای شکسته ، تعبیر خواب طلا برای دختر مجرد، تعبیر طلا در خواب زنان و کاملترین مرجع تعبیر خواب طلا در خواب را در سایت سماتک می خوانید.
تعبیر خواب طلا امام صادق
تعبیر خواب طلا امام صادق برای مردها بد، ولی برای زن‌ها خوب می‌باشد. تعبیر خواب طلا از امام جعفر صادق :حضرت امام صادق فرماید: دیدن طلا در خواب
          بحق علی المرتقضی و الائمه الهدی و بحق اللوح والقم اللهم احفظ من شر والد و ولد

بسم الله الرحمن الرحیم

1= برای زیاد شدن حافظه بگو: سبحان من لا یعتدی علی اهل مملکته سبحان من لا یاخذ اهل
الارض بالوان العذاب سبحان الرئوف الرحیم اللهم اجعل لی فی قلبی نورا وبصرا فهما وعلما انک علی
کل شی قدیر

2= در سجد ه صدبار بگو شکرا و صدبار بگو: عفوا و یا حداقل سی بار بگو شکر الله

3= جهت عاقبت به خیری: رضیت بالله ربا و بمحمد صلی الله علیه و آله نبیا و با
ولایت امیر المومنین علیه السلام مهم‌ترین رکن دین اسلام

ثقة الاسلام کلینی رضوان الله علیه روایت کرده است:

✍ ۸- علی بن إبراهیم، عن صالح بن السندی، عن جعفر بن بشیر، عن أبان عن فضیل، عن أبی جعفر (علیه السلام) قال: بنی الاسلام على خمس: الصلاة والزکاة والصوم والحج والولایة ولم یناد بشئ ما نودی بالولایة یوم الغدیر.

امام باقر علیه السلام فرمودند: اسلام بر پنج چیز بنا شده است: نماز، زکات، روزه، حج و ولایت؛ و هیچ چیز به اندازه ولایت در روز غدیر بر
بسم اله خیرالاسماءالحمدالله الذی احل البیع والشری و حرم الغصب و الربا و صل علی محمد وآله.وبعد حضور یافت در عالی محفل شرع مطاع عالیحضرت سعادت آیت آقا احمد خلف مرحمتشان فخرالحاج حاجی محمد جعفر نراقی و دانسته و فهمیده بیع نمود و بفروخت لازما جازما صحیحا شرعیا قطعیا در حالت مایصح عنه الاقاریر الشرعیه به عالیحضرت آقا شیخ محمد خلف مرحوم آقا شیخ جعفر نراقی همگی و تمامی مجری المیاه یکطاق شایع کامل از جمله بیست طاق آب قنات رودکیه علیا(الان به روکی
ملاقات حاج اسماعیل دولابی با جناب حاج شیخ جعفر مجتهدی جناب حجّة الاسلام و المسلمین آقاى حاج شیخ عبد القائم شوشتری تعریف کردند: یک سال در روز عید غدیر خم با عدّه ای از دوستان خدمت حاج اسماعیل دولابی بودیم. بنا به امر ایشان ، آن روز به زیارت جناب آقای مجتهدی رفتیم و از رو به رو شدن جناب دولابی با آن مرد الهی  استفاده کردیم.جناب دولابی شروع به صحبت نمودند و پیوسته از مراتب عالیه ی توحید سخن گفتند.آن روز حضرت آیة الله کشمیری هم حضور داشتند.در همی
معجزه‌ای از امام صادق علیه السلام در اثبات امامت ایشان به اعتراف خنجی اصفهانی یکی از علمای متعصب اهل سنت عمری
فضل الله بن روزبهان خنجی اصفهانی شافعی یکی از علمای متعصب اهل سنت عمری و دشمنان تشیع در مورد امام حسن مجتبی علیه السلام چنین می‌نویسد:
یک روز امام جعفر (علیه السلام) در خانه خود آتشی روشن کرده و کسی را فرستاده نزد برادر او را طلب نموده؛ چون برادر آمده آن حضرت سخنی می‌فرموده و بسیاری از اکابر شیعه حاضر بود‌ه‌اند. آن حضرت برادر را نش
شهادت مظلومانه باب الحوائج الی الله حضرت موسی
ابن جعفر(علیهما السلام) برشماارادتمندان به آن بزرگوار تسلیت باد
قال موسی ابن جعفر علیه‌السلام:
قَالَ اللَّهُ جَلَّ وَ عَزَّ وَ عِزَّتِی وَ جَلَالِی وَ عَظَمَتِی وَ قُدْرَتِی
وَ بَهَائِی وَ عُلُوِّی فِی مَکانِی لَا یؤْثِرُ عَبْدٌ هَوَای عَلَى هَوَاهُ
إِلَّا جَعَلْتُ الْغِنَى فِی نَفْسِهِ وَ هَمَّهُ فِی آخِرَتِهِ وَ کفَفْتُ
عَلَیهِ فِی ضَیعَتِهِ وَ ضَمَّنْتُ السَّمَاوَاتِ وَ الْأَرْض
ناله شیطان لعین در روز عید غدیر و مبعث

شیخ عبد الله بن جعفر حمیری رضوان الله علیه عالم بزرگ شیعه روایت کرده است:
✍ ٣٠ ـ قال : وحدثنی مسعدة بن صدقة قال : حدثنی جعفر بن محمد ، عن أبیه : « إن إبلیس عدو الله رنّ أربع رنات : یوم لُعن ، ویوم اُهبط إلى الارض ، ویوم بعث النبی صلى الله علیه وآله ، ویوم الغدیر » 
امام باقر سلام الله علیه فرمودند: دشمن خداوند شیطان، چهار مرتبه ناله ای با صدای بلند و محزون زد: روزی که لعن شد؛ روزی که به زمین آمد؛ روز بعثت پیا
به قلم حجت‌الاسلام شاکر (طاهر خوش): همان گونه که خوانندگان می دانند بعد از رحلت پیامبر -صلی الله علیه و آله- دشمنان بر خانواده و خاندان پیامبر تنگ گرفته، به آزار و اذیت آنان پرداختند. امامان معصوم -علیهم السلام- را به شکنجه های جسمی و روحی و در نهایت به تبعید و شهادت بسنده نمی‌کردند و هر کجا که به آنان، فرزندان و دوستداران شان دست می یافتند، بر آزار و اذیت شان می افزودند که امامزاده ها نیز از این موضوع  مستثنی نبودند و امامزاده عباس علیه السلا
همسر و
فرزندان
همچنین
ببینید: فهرست فرزندان امام کاظم(ع)
تعداد
همسران امام کاظم(ع) روشن نیست. نخستین آن‌ها، نجمه مادر امام رضا است. از تعداد فرزندان
او نیز در منابع تاریخی گزارش‌های متفاوتی آمده است. به گزارش شیخ مفید، او ۳۷ فرزند
(۱۸ پسر و ۱۹ دختر) داشته است. امام رضا(ع)، إبراهیم، شاهچراغ ، حمزه، إسحاق از جمله
پسران و فاطمه معصومه و حکیمه از جمله دختران او هستند. نوادگان امام کاظم(ع) به سادات
موسوی شهرت دارند.
موسی بن
جعفر، پس از شهادت امام صاد
شهادت مظلومانه باب الحوائج الی الله حضرت موسی
ابن جعفر(علیهما السلام) برشماارادتمندان به آن بزرگوار تسلیت باد
قال موسی ابن جعفر علیه‌السلام:
قَالَ اللَّهُ جَلَّ وَ عَزَّ وَ عِزَّتِی وَ جَلَالِی وَ عَظَمَتِی وَ قُدْرَتِی
وَ بَهَائِی وَ عُلُوِّی فِی مَکانِی لَا یؤْثِرُ عَبْدٌ هَوَای عَلَى هَوَاهُ
إِلَّا جَعَلْتُ الْغِنَى فِی نَفْسِهِ وَ هَمَّهُ فِی آخِرَتِهِ وَ کفَفْتُ
عَلَیهِ فِی ضَیعَتِهِ وَ ضَمَّنْتُ السَّمَاوَاتِ وَ الْأَرْض
مردم را از راهی غیر از زبان‌هایتان دعوت کنید

امام جعفر صادق علیه السلام می فرمایند :
مردم را از راهی غیر از زبان‌هایتان به خوبی دعوت کنید، به گونه‌ای که تلاش و راستگویی و پرهیزکاری را (در عمل) از شما ببینند.
کُونُوا دُعاةَ النّاسِ إلَی الْخَیْرِ بِغَیْرِ ألْسِنَتِکُم، ‌لِیَرَوا مِنْکُمُ الإجْتِهَادَ وَالصِّدْقَ وَالْوَرعَ.
امام صادق ع فرمود در انچه خدای عزوجل بداود وحی فرمود این بود که ای داود چنانکه نزدبکترین مردم بخدا متواضعانند ودور ترین مردم از خدا هم متکبرانند  ابو بصیر گوید در سال وفات امام صادق ع خدمت موسی بن جعفر ع رسیدم و عرض کردم قربانت چرا شما گوسفندی کشتید در صورتیکه فلانی شتر کشت فرمود ای ابا محمد همانا نوح ع در کشتی نشست و هرچه خدا خواهد در کشتی بود انسان و حیوان و متاع بسیاری بود و کشتی ماموریت داشت وگردخانه کعبه طواف  کرد همان طواف نسا بود ونوح 
اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى جَعْفَرِ بْنِ مُحَمَّدٍ
الصَّادِقِ خَازِنِ الْعِلْمِ الدَّاعِی إِلَیْکَ بِالْحَقِّ النُّورِ الْمُبِینِ
شهادت امام جعفر صادق (علیه السلام)تسلیت باد.
مراسم صبح شهادت امام صادق (ع)در حوزه علمیه امام
جعفر صادق (ع)شهرستان طبس با سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین حاج اقای محمدی امام
جمعه شهرستان.
الاحتفال بیوم التاسع من ربیع الأول 
ما هی حقیقة عید الزهراء(ع) فی الیوم التاسع من ربیع الأول؟!!!
هل حدیث رفع القلم یوم التاسع من ربیع الاول؟ و هل رفع المؤاخذة على المعاصی فی ذلک الیوم من الاحادیث المعتبره؟
:: المقالات :: فرحة التتویج (التاسع من ربیع الاول ) و مستحبات هذا الیوم
ما هو عید البقر؟!
فرحة الزهراء 

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها